topstars.pl

topstars.pl – blog ogólnotematyczny

koralikowa biżuteria
Uroda

Indywidualne, piękne i tanie – samodzielnie wykonana koralikowa biżuteria i nie tylko

Biżuteria nie musi być droga. Ważne żeby pasowała do karnacji, koloru oczu i stylu. Zamiast kupować naszyjniki, bransoletki czy kolczyki w sklepie, można sobie samemu zrobić piękne ozdoby.
Oczywiście w sklepach jest ogromny wybór modnej biżuterii, ale w większości jest to produkcja masowa. Biżuteria wykonana własnoręcznie jest niepowtarzalna i wyjątkowa.

Biżuteria – zrób to sam

Sklepy internetowe oferują wszystkie i niezbędne akcesoria do wykonania biżuterii. Przed złożeniem zamówienia na materiały i narzędzia, warto zastanowić się jaki rodzaj biżuterii najbardziej nam pasuje i co chcemy wykonać, jaki rodzaj biżuterii lubimy najbardziej?
Jak w każdym rzemiośle, należy najpierw nauczyć się jednej techniki. Nierealne jest, aby uczyć się kilku naraz.
Trzeba przyznać, że wybór jest spory:

– Koralikowa biżuteria wykonana ze szkła, gliny, plastiku, metalu lub kamieni szlachetnych,
– Biżuteria wykonana z metalu,
– Piękne rzeczy wykonane z kolorowych nici,
– Biżuteria skórzana.

Po podjęciu decyzji pozostaje kwestia nabycia umiejętności niezbędnych do samodzielnego wykonania charakterystycznej biżuterii.

Należy pamiętać, że samodzielne robienie biżuterii powinno być przede wszystkim przyjemnością.

Biżuteria – materialy i narzędzia

Odpowiednie materiały i narzędzia są niezbędne do każdego rodzaju biżuterii. Istnieją proste formy, takie jak bransoletki przyjaźni, do których nie potrzeba żadnych specjalnych narzędzi, a także skomplikowane techniki, w których wiele pojedynczych elementów musi być starannie połączonych.
Bez specjalnych narzędzi takie niecodzienne projekty byłyby niemożliwe do wykonania.
Niewiele osób ma w domu specjalne narzędzia, ale w specjalistycznych sklepach internetowych, można znaleźć praktyczne zestawy startowe z podstawowym sprzętem, najważniejszymi i niezbędnymi narzędziami do rozpoczęcia swojej przygody z produkcją biżuterii.
Na początku nie ma sensu spieszyć się z wydatkami. Potrzebne są solidne narzędzia, ale ich kolekcja może rosnąć wraz z nabywanymi umiejętnościami.

Biżuteria – kiedy brakuje narzędzi

Nie wszystkie rodzaje biżuterii można wykonać za pomocą narzędzi dla początkujących. Niektóre wymagają specjalnego sprzętu i materiałów.
Jednak przy niewielkich zasobach, można również samodzielnie wykonać piękną biżuterię z pereł ze szkła, plastiku i innych materiałów.
W zasadzie wystarczy nawlec koraliki i gotowe. Jest ogromny wybór koralików, zapięć jubilerskich i prostych technik.

Technika i wybór materiałów

Istnieje wiele technik do wyboru, aby stworzyć niepowtarzalną biżuterię. Można wykonać naszyjnik, ozdobne spinki do włosów, kolczyki, wypleść bransoletkę. Kreatywność nie ma granic, jeśli chodzi o wybór materiałów.
W sklepach specjalistycznych można znaleźć koraliki wykonane z tworzywa sztucznego, ceramiki, szkła, metalu, a nawet drewna. Można też samodzielnie wykonać koraliki z gliny lub modeliny.