www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Zniewalająco przystojny George Clooney już w piątek

George Clooney w wyrafinowanym, kameralnym kinie, z sześcioma w pełni zasłużonymi nominacjami do Oskara!

Połowa lat 50. Edward R. Murrow prowadzi w stacji telewizyjnej CBS swój autorski program. Dziennikarz cieszy się ogromnym uznaniem kolegów z branży, a jednocześnie ma swoją wielomilionową publiczność. Murrow wsławił się już w czasie II wojny światowej, przekazując audycje radiowe z bombardowanego Londynu. Obecnie sytuacja w Ameryce nie jest spokojna. Joseph McCarthy, wpływowy senator z ramienia Partii Republikańskiej, prowadzi prawdziwą nagonkę na „innowierców”. Tropi wszelkie ślady działalności antyamerykańskiej, widząc w każdym myślącym inaczej komunistę i śmiertelne zagrożenie dla kraju. Doprowadza do błyskawicznych procesów, które często toczą się z całkowitym pogwałceniem prawa do obrony. McCarthy rzuca bezpodstawne oskarżenia, czyniąc z ideologicznej walki polityczny oręż do eliminowana przeciwników.

Takim praktykom sprzeciwia się Murrow. W swoich programach zaczyna otwarcie krytykować poczynania senatora. Dziennikarz jest przekonany, że musi walczyć o podstawowe prawa jednostki, sprawiedliwość społeczną i wolność słowa. Będzie to trudny pojedynek o wysoką stawkę.

aka

Premiera filmu ”Good Night, and Good Luck” w najbliższy piątek, 16 września 2011 o godz. 20.00 na kanale Zone Europa.

 

Tytuł oryginalny: Good Night, and Good Luck
Produkcja: USA/Francja, 2005
Reżyseria: George Clooney
Obsada: Jeff Daniels, David Strathairn, Alex Borstein, George Clooney, Robert Downey Jr., Patricia Clarkson, Matt Ross, Rose Abdoo, Dianne Reeves, Peter Martin, Christoph Luty, Jeff Hamilton, Matt Catingub, Tate Donovan, Reed Diamond


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>