www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Znani aktorzy kwestowali na rzecz chorych dzieci!

Magdalena Różczka, Agnieszka Sienkiewicz, Anna Dereszowska, Paweł Małaszyński, Mikołaj Roznerski i Jan Wieczorkowski zbierali pieniądze na chore dzieci.

Przez całe sobotnie popołudnie w restauracji Mercato w Warszawie znani aktorzy kwestowali na rzecz Weroniki i Bartusia chorujących na SMA. Organizator akcji komitet „Łatwo pomagać” zebrał 2418,07 zł.

Kwesta była wyjątkową okazją spotkania ulubionych aktorów, porozmawiania z nimi i zrobienia zdjęcia. Z szansy skorzystało kilkaset osób.

Bartuś (11 lat) i Weronika (7 lat) to kochające się rodzeństwo, ale ich dzieciństwo znacznie różni się od dzieciństwa zdrowych dzieci. Wszystko przez SMA (rdzeniowy zanik mięśni) na który cierpią obydwoje. Zarówno Weronika jak i Bartek nie biegają, a nawet nie chodzą. Choroba odbiera im siłę fizyczną, osłabia mięśnie szkieletowe, przez co utrzymanie ciała w pozycji pionowej jest niemożliwe. Choroba jest w tym momencie nieuleczalna, ale dzieciom pomaga codzienna rehabilitacja. Pomóc może także terapia komórkami macierzystymi, jednak łączny koszt leczenie wraz z rehabilitacją i zakup niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego to około 300 000 PLN. Ten koszt przekracza możliwości finansowe pani Ewy, mamy rodzeństwa.

Zbiórka w Mercato planowana jest też na wiosnę, ale dzieciom można pomagać cały czas przez wpłaty na konto statutowe Fundacji „Lepszy Los”. W tytule przelewu należy wpisać: „Darowizna na rehabilitację oraz leczenie – Bartłomiej i Weronika Dul„. Numer konta: Idea Bank 07 1950 0001 2006 0446 2929 0006


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>