www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Znane mamy gotują

Monika Mrozowska poprowadziła kurs zdrowego gotowania w Akademii Kreatywnego Rozwoju Dzieci i Dorosłych TAMIKA w Warszawie. W warsztatach wzięły udział m.in. aktorka i przyszła mama – Magdalena Górska oraz Kinga Burzyńska, która nie tylko jest mamą znaną, lecz przede wszystkim mamą odpowiedzialną.

2 sierpnia 2011 roku w ramach projektu „Mama na czasie pije wodę” realizowanego przez Żywiec Zdrój odbyły się warsztaty kulinarne, których celem była popularyzacja stanowiska Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego i Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w zakresie spożycia wody i innych napojów przez przyszłe i obecne mamy oraz ich pociechy.

Prowadząca warsztaty, prywatnie mama dwóch córek (Karoliny 8 lat i Jagody 14 miesięcy) Monika Mrozowska uczyła, jak w prosty sposób przygotować smaczne i zdrowe posiłki oraz opowiadała o swoich doświadczeniach. – W okresie ciąży pilnowałam, by moja dieta była zbilansowana. Wiedziałam, że od mojego sposobu odżywiania i tego, czy piję odpowiednią ilość wody, zależało zdrowie moich córek. Odpowiednie spożycie płynów pozwala nam utrzymać prawidłową homeostazę, czyli równowagę organizmu, a dla kobiet w ciąży jest to szczególnie ważne, ponieważ dotyczy także homeostazy dziecka – podkreśla aktorka.

Podczas wtorkowych warsztatów uczestniczki przygotowały pięć dań bogatych w składniki niezbędne dla prawidłowego rozwoju dziecka i dobrego samopoczucia matki. Pod czujnym okiem prowadzącej Moniki Mrozowskiej i jej męża Macieja Szaciłło, powstał m.in. „energetyczny” koktajl z natki pietruszki i pomarańczy, idealny na letnie dni chłodnik z awokado (bogaty w magnez, potas, żelazo i nienasycone kwasy tłuszczowe) czy oryginalne caprese z buraka i oscypka (zawierające witaminę A, C, D, E oraz witaminy z grupy B). Przyszłe i obecne mamy dowiedziały się ile wody powinna spożywać dziennie kobieta w ciąży oraz w czasie karmienia piersią, a także jaką ilość płynów powinny podawać swoim pociechom.
Wspólne gotowanie było również okazją do rozmowy z dietetykami Katarzyną Okręglicką oraz właśnie Ewą Kurowską na temat odpowiednich nawyków żywieniowych, kompozycji posiłków oraz ilości spożywanych płynów.

aka


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>