www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Złote Lwy i czerwony dywan w Gdyni – dużo zdjęć!

Essential KillingJerzego Skolimowskiego zdobył Złote Lwy podczas 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Film Skolimowskiego nagrodzono też za najlepszą reżyserię, zdjęcia, muzykę oraz montaż. Faworytka wielu – „RóżaWojciecha Smarzowskiego – nie otrzymała żadnej nagrody! Wyróżniono jedynie grającego główną rolę w tym filmie Marcina Dorocińskiego. Film otrzymał na tak zwanej „małej gali”, m.in. nagrodę dziennikarzy i publiczności („Złotego Klakiera” dla najdłużej oklaskiwanej produkcji festiwalu).
Galę rozdania nagród 36. FPFF poprzedził pokaz filmu „Świteź” Kamila Polaka. Prowadzącym, a zarazem reżyserem i autorem scenariusza gali, był Maciej Stuhr.

Nagrodę za debiut aktorski otrzymała Katarzyna Zawadzka za obraz Barbary Sass – „W imieniu diabła”, nagrodę za debiut reżyserski otrzymali ex-aequo Greg Zglinski za „Wymyk” i Bartosz Konopka za „Lęk wysokości”.
Nagrodę w kategorii drugoplanowa rola męska otrzymał Marian Dziędziel za obraz Rafaela Lewandowskiego „Kret”, w kategorii najlepsza drugoplanowa rola kobieca nagrodę otrzymała Gabriela Muskała za „Wymyk”, dla której statuetka okazała… się prezentem urodzinowym.

W kategorii najlepsza rola kobieca statuetkę wręczyła Maja Ostaszewska, a nagrodziła Romę Gąsiorowską za rolę w filmie „Ki”. Najlepszym aktorem został uznany Marcin Dorociński za „Różę” Wojciecha Smarzowskiego.
Specjalne wyróżnienie Jury otrzymał Antoni Krauze za obraz „Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł”. Również Nagrodę Specjalną Jury otrzymał Lech Majewski za „Młyn i Krzyż”, który nie mógł przybyć na galę.
Srebrnymi Lwami nagrodzono „Salę samobójców”, zaś statuetką Platynowych Lwów nagrodzono – nieobecnym na festiwalu – Tadeusza Konwickiego i Romana Polańskiego.

aka

 


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>