www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Zgaga Doroty Stalińskiej

Dorota Stalińska, aktorka niezależna, o ogromnym potencjale komediowym i dramatycznym, w tym roku obchodzi 35-lecie pracy artystycznej.

15 lat temu napisała sztukę „Zgaga, czyli tragiczne skutki poplątania jedzenia z miłością” na motywach powieści Nory Ephron. Sama była też jej producentką, reżyserką, scenografką, kostiumologiem i sama w niej zagrała. Premiera monodramu odbyła się w stołecznym Teatrze Buffo w 1996 roku, a teraz już drugi sezon, przy zawsze pełnej widowni na deskach Bielańskiej Scenie Kameralnej MTM, bohaterka „Zgagi” Rachel opowiada o swoich małżeńskich perypetiach, o romansie męża, o jego kochance i jej mężu, o swoim poprzednim małżeństwie.

W pierwszej części spektaklu Dorota Stalińska jako Rachel daje popis swoich umiejętności kulinarnych. Serwuje publiczności ugotowaną na scenie wyśmienitą zupę cebulową, placuszki ziemniaczane, pieczone jabłka, „odlotowe” polędwiczki czy jajecznicę z 4 jaj na 8 osób. Widzowie ustawiają się w kolejce do
degustacji. Aktorka „wciąga” widzów w spektakl, nawiązuje z nimi kontakt i w ten sposób stają się ważnym elementem przedstawienia.

Dorota Stalińska straciła już rachubę, ile razy wystąpiła w „Zgadze”. Od 15 lat gra monodram w całej Polsce. W 1998 roku pokazała go też w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, gdzie spektakl wzbudził zachwyt tamtejszej Polonii.

8 kwietnia o godz. 20.00 odbędzie SPEKTAKL URODZINOWY w 15. rocznicę premiery. Zapraszamy na Bielańską Scenę Kameralną MTM wszystkich fanów „Zgagi” i tych, którzy nie mieli jeszcze okazji zobaczyć tego przedstawienia. Będzie duży tort i inne niespodzianki, które specjalnie dla Państwa przygotowała Dorota Stalińska.

stalinska_dorota


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>