www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Zespół Stanisława Karpiel-Bułecki wydaje płytę

Podczas gdy jego brat odnosi sukcesy, Stanisław Karpiel-Bułecka nie zostaje w tyle.  Jego zespół Future Folk wkrótce wyda debiutancką płytę.  Czy ma szansę pokonać Zakopower?

„Premiera płyty Future Folk „Zbacowanie” przesuwa się na 5 czerwca.  Bardzo przepraszamy za komplikacje z tym związane, ale takie tempo sobie narzuciliśmy, że czasem kilkudniowa choroba komplikuje ten nasz plan” – poinformowali muzycy na swojej stronie internetowej.

Future Folk to nowość na polskiej scenie muzycznej. Łączą muzykę taneczną z góralszczyzną. Dwóch członków zespołu: Stanisław Karpiel – Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin rodem z Zakopanego wnoszą typowe dla regionu elementy tradycji ludowej, które wzbogacone zostały o nowoczesne brzmienia Matta Kowalsky’ego.

Stanisław Karpiel- Bułecka – 27 lat, pochodzi z Zakopanego. Syn wybitnego muzyka i architekta Jana Karpiela-Bułecka. Od 1997 roku zajmuje się najbardziej spektakularną odmianą narciarstwa – freestylem. Jest jednym z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych zawodników w Polsce i już od 14 lat wywiera ogromny wpływ na rodzimą scenę freeski. Jego drugą, nie mniejszą pasją jest śpiewanie. Góral „pełną gębą”.

Matt Kowalsky – DJ, DVJ, producent muzyczny, kompozytor, remixer i reżyser dźwięku, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wielokrotnie nagradzany w Polsce i na świecie. W jego dorobku znajduje się wiele autorskich albumów, składanek oraz płyt winylowych. Ostatni w pełni autorski krążek artysty to wydany w 2009 roku w Polsce album “Code” nominowany do Independent Music Awards USA 2010 w kategorii dance/elektronika oraz Polskiej Akademii Fonograficznej – Fryderyki 2010 w kategorii album roku muzyka klubowa.

Szymon Chyc-Magdzin – urodził się i wychował w góralskiej rodzinie w Zakopanem. Od dziecka zakochany jest w muzyce i kulturze podhala. Nie ogranicza sie do folku podhala, ekscytuje się i ispiruje muzyką folkową całych Karpat. Oprócz muzyki interesuje się również sztuką i architekturą. Na codzień pracuje jako architekt wnętrz w swojm biurze w Zakopanem. Ale jak sam mówi: „muzyka jest moim powietrzem i sposobem na życie, a także inspiracją w projektach które realizuję”


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>