www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Zdobywca Oscara o polskim kryminale

„Ciekawy film. Nastraszył mnie trochę Jacek Bromski tymi zagrożeniami wokół. Dobrze się oglądało. Dobry film” – tak o filmie Uwikłanie mówi zdobywca Oscara, Allan Starski.

Najnowszy thriller Jacka Bromskiego wywołał niemałe poruszenie zarówno wśród krytyków jak i publicystów. „Uwikłanie jest klasyczną szaradą, filmem adresowanym do nie nastoletniej, inteligenckiej, starszej publiczności, która chętnie obejrzy obsadzonych wbrew stereotypowi aktorów (…) Słowem: świetnie jest to zagrane, ładnie sfotografowane przez Marcina Koszałkę” – pisał na łamach Przekroju Jacek Wakar. „Tutaj widzę, że ktoś umie opowiadać i to mnie strasznie cieszy” – podkreślał krytyk Gazety Wyborczej Jacek Szczerba. Z kolei Piotr Zaremba na łamach Uważam Rze przyznał „Chapeau bas za scenariusz (…), jeszcze głębszy ukłon za odwagę drążenia tajemnic naszego życia społecznego”.

O filmie entuzjastycznie wyrażał się także Andrzej Wajda, który mówił: „Jestem zachwycony, zdumiony. To jest fantastycznie zrobiony film, tak żywo. Podoba mi się, że wkracza w nasze życie filmowe takie profesjonalne kino. Reżyser osiągnął wszystko to, co chciał”.

Głównymi bohaterami filmu Uwikłanie są cyniczny komisarz Smolar (Marek Bukowski) i nieustępliwa prokurator Agata Szacka (Maja Ostaszewska). Para śledczych, prowadząc najtrudniejsze w swoich karierach śledztwo, dotknie historii, o których od lat krążą legendy, ale nikt nie spodziewał się, że mogą okazać się prawdą.

UWIKŁANIE w kinach już od 3 czerwca

akaWpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>