www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Zazdrość w Bajce

13,14, 15 i 16 lipca Teatr BAJKA w Warszawie wystawi spektakl Zazdrość.

Oto nowoczesny, wielopiętrowy apartamentowiec w dużym mieście, a w nim, pośród setek anonimowych lokatorów, mieszkają na różnych kondygnacjach, trzy różne kobiety. Pierwsza to Helen, mężatka, najstarsza z tej trójki. Ma 55 lat, u szczytu sławy i zawodowej kariery. Tuż po czterdziestce jest samotna Yana, wzięty architekt.

Najmłodsza to zafascynowana buddyzmem 25-letnia Iris. Właściwie się nie znają; twarzą w twarz nigdy się nie zetknęły, a jednak wymieniają między sobą wiele słów. Cóż jest tematem ożywionej korespondencji, burzącej ich spokój i rozpętującej emocje. Otóż wszystkie trzy kobiety łączy miłość do jednego mężczyzny. W tym komediodramacie wiele się mówi o miłości, ale jest to właściwie rzecz o wzajemnych relacjach kobiet: o samotności, o pożądaniu, o piekle, jakie potrafią sobie stwarzać w imię przeświadczenia o własnej kobiecej atrakcyjności.Czym się zakończy historia tego czworokąta – to niespodzianka.

Świetny tekst popularnej pisarki Esther Vilar jest zabawny, ironiczny, ponadczasowy. Komedia, która bezpardonowo obnaża wszelkie słabości związków damsko-męskich.

aka


Autor: Esther Vilar
Reżyseria i opracowanie muzyczne: Monika Powalisz
Obsada: Joanna Żółkowska, Katarzyna Badura, Anna Kózka
Czas trwania: 70 min. – bez przerwy


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>