www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

XV Bal Charytatywny Fundacji Synapsis

22 lutego w hotelu Hyatt Regensy odbył się XV Bal Charytatywny Fundacji Synapsis połączony z obchodami 25-lecia jej działalności.

 

Wsród zaproszonych gości znaleźli się m.in. ambasadorzy teamu „Biegiem na Pomoc”: Bartłomiej Topa, Piotr Nowak, Marek Kacprzak, Marcin Suwart i Jarosław Skiba, a także Michał Olszańsk, który w grudniu 2013 r. podczas akcji „Święta bez granic” zebrał 400 tyś. zł na rzecz programu wczesnego wykrywania autyzmu Fundacji SYNAPSIS.

Wieczór uświetnił występ Urszuli Dudziak.

Środki zebrane podczas tegorocznego Balu Charytatywnego zostaną przeznaczone na dofinansowanie Ośrodka „Dom i Praca” Fundacji SYNAPSIS, w którym mieszkają i pracują dorosłe osoby z autyzmem. To właśnie oni, kiedy zakładaliśmy Fundację, byli w wieku naszych najmłodszych podopiecznych. Autyzm trwa przez całe życie, a dzieci dorastają. Dlatego podczas obchodów 25-lecia działalności Fundacji SYNAPSIS, chcemy otoczyć najlepszą opieką zarówno najmłodszych i również tych, którzy są z nami przez te wszystkie lata – mówi Michał Wroniszewski, Prezes Zarządu Fundacji SYNAPSIS.

Fundacja SYNAPSIS od 25 lat niesie pomoc osobom z autyzmem i ich rodzinom, obejmując opieką ponad 650 rodzin rocznie. Przez te wszystkie lata nieprzerwanie śledzi światowe trendy, wprowadzając do Polski pionierskie rozwiązania w zakresie terapii i opieki nad osobami z autyzmem. Problem całościowych zaburzeń rozwojowych, w tym autyzmu, dotyczy 1% całej populacji, niezależnie od rasy, miejsca zamieszkania, statusu ekonomicznego. ONZ oficjalnie uznała autyzm za jeden z największych problemów zdrowotnych świata – obok raka, cukrzycy czy AIDS. Autyzm staje się problem o wymiarze cywilizacyjnym.


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>