www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Wystawa Michała Torzeckiego

9 lipca w Stacji Mercedes  odbyła się wyjątkowa wystawa Michała Torzeckiego „DIY dla WWF”. Obejrzeli ją m.in. Tomasz Stockinger, Krzysztof Pieczyński, Kaja Śródka, Mikołaj Komar, Rodrigo de la Garza i Leszek Stanek.

 

Ten wybitny, młody artysta, po zeszłorocznym sukcesie wystawy „MeMe”, poświęconej internetowym memom, powraca z nowym projektem. W swoim kolejnym projekcie artysta skupia się na zagrożonych gatunkach. W charakterystycznym dla siebie stylu przygotował cykl monochromatycznych prac. Na wystawie można było się przyjżeć szczególnie zagrożonym i rzadkim gatunkom, np. fossie (drapieżny ssak zamieszkujący wyłącznie Madagaskar).

Jak podkreśla autor „Od najmłodszych lat ważne było dla mnie dbanie o środowisko, a zwłaszcza żyjące w nim zwierzęta. Ponieważ stanowią jedną z głównych inspiracji w mojej sztuce, postanowiłem zorganizować wystawę, z której też będą czerpać korzyści”.

Podczas organizowanej w Stacji Mercedes wystawie autor prac połączył sztukę z misją społeczną. Partnerem wystawy jest Fundacja WWF, która otrzyma 40% ze sprzedanych prac.

 

Michał Torzecki – młody, polsko-amerykański artysta. W 2008 roku z wyróżnieniem ukończył Europejską Akademię Sztuk w Warszawie w pracowni prof. Franciszka Starowieyskiego. Swoje prace wystawiał w Warszawie, Krakowie, Londynie i Nowym Jorku. Jego styl charakteryzują realistyczne przedstawienia, specjalizuje się w portrecie, w którym kładzie ogromny nacisk na wyraz i emocje przedstawionej postaci, ludzkiej bądź nie.

 


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>