www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Wystartował Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni [fotorelacja]

Najważniejsze święto polskiego kina właśnie rozpoczęło swoją 37 edycję. Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni od prawie czterech dekad wzbudza ciekawość i zainteresowanie nie tylko branży filmowej, ale również wszystkich wielbicieli kina.

W piątek, 11 maja, poza sekcją konkursową, podczas specjalnego pokazu na Festiwalu zostanie zaprezentowany biograficzny film w reżyserii Laurent Bouzereau „Roman Polański”. To wyjątkowo osobista dokumentalna opowieść o polskim reżyserze.

Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni to miejsce, gdzie prezentowane jest zarówno kino młodych debiutujących artystów, jak i dzieła zaprawionych w bojach filmowych tuzów. W jednym miejscu, o tej samej porze, spotyka się cały polski filmowy świat.

Właśnie w takim miejscu, poza sekcją konkursową, odbywać się będą między innymi retrospektywy filmowe laureatów z lat poprzednich, spotkania w ramach Masterclasse oraz pokazy specjalne. Jednym z takich pokazów będzie uroczysta projekcja filmu „Roman Polański”, który swoją oficjalną premierę będzie miał tydzień później, 18 maja.

„Roman Polański” to dokumentalna opowieść o polskim reżyserze. Film jest zapisem osobistej rozmowy Romana Polańskiego z przyjacielem Andrew Braunsbergiem podczas pobytu reżysera w areszcie domowym w szwajcarskim Gstaad. To wyjątkowa, niezwykła i bardzo intymna rozmowa, podczas której Polański przywołuje gorzkie zdarzenia i bolesne wspomnienia. Wraca do miejsc i uczuć, których już nie ma, a które ukształtowały go jako człowieka i artystę.

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych to jedna z największych imprez filmowych w Polsce. Jedyna, która w tak wielkim stopniu promuje polską kinematografię. Główną nagrodą są Złote Lwy, które w tym roku będą przyznane już po raz 37.

Zobacz kogo spotkaliśmy w ciągu dwóch pierwszych dni Festiwalu!


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>