www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Wspomnienie Michaela Jacksona

„Michael Jackson nie żyje” – ta tragiczna wiadomość obiegła świat w nocy 25 czerwca 2009 roku. Wokalista miał 50 lat.

Król muzyki pop” – jak mówiono o Jacksonie – zmarł w szpitalu w Los Angeles w wyniku przedawkowania środka przeciwbólowego. W tym roku mija druga rocznica śmierci artysty. Chcąc oddać hołd i uczcić jego pamięć, ostatni weekend czerwca 4fun.tv dedykuje ikonie muzyki pop. Na „Michael Jackson weekend” na antenie 4fun.tv zapraszamy w dniach dniach 24 – 26 czerwca.

Michael Jackson, podobnie jak Elvis Presley, czy The Beatles jest dziś legendą muzyki. W trakcie swojej 40-letniej kariery otrzymał setki nagród i wyróżnień m.in. nagrodę World Music Award dla najlepiej sprzedającego się artysty wszechczasów i Millennium American Music Award dla Artysty Stulecia, stając się tym samym najczęściej nagradzanym artystą w historii.

Dyskografia Michaela to 10 solowych albumów studyjnych. Największy sukces komercyjny i artystyczny osiągnął album pt. „Thriller” wydany w 1982 roku. Płyta uzyskała status najbardziej kasowego krążka wszechczasów, czyniąc z artysty ikonę światowej popkultury. To z niego pochodzą ponadczasowe kawałki „Billie Jean”, „Beat It” oraz piosenka tytułowa – „Thriller”.

Ikona, idol, prekursor, król. Jego muzyka wywarła wielki wpływ na artystów wielu pokoleń na całym świecie. Jego twórczość trwałe odcisnęła ślad w historii muzyki i po dziś dzień ma wielu wiernych naśladowców. Jego styl na zawsze pozostanie inspiracją. Przykrótkie spodnie-rurki, czarne mokasyny, białe rękawiczki, militarne marynarki, kapelusze i cekiny – to jego charakterystyczny styl i znak rozpoznawczy.

W dwa lata po śmierci Michaela Jacksona, fani wciąż pamiętają o swoim idolu. Dowodem na to oraz hołdem dla twórcy jest najnowszy teledysk do utworu „Behind The Mask”. To wyjątkowy klip, który składa się z nagrań fanów Michaela z całego świata. Setki osób o różnej narodowości, płci, wieku i poglądach stworzyło niesamowite, wspólne dzieło, dając w ten sposób wyraz swojemu uwielbieniu dla twórczości Jacksona.

Co tydzień, od piątku do niedzieli, stacja 4fun.tv prezentuje klipy i materiały związane z konkretnym wydarzeniem lub artystą. Weekendy Specjalne to cotygodniowa dawka muzyki i materiałów o Waszych ulubionych artystach. W dniach 24-26 czerwca stacja zaserwuje „Michael Jackson weekend”. Będzie to niepowtarzalna szansa, by dowiedzieć się czegoś więcej o życiu i twórczości Michaela oraz wygrać płyty króla muzyki pop.

akaWpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>