www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Wojewódzki i Figurski pójdą siedzieć?!

Radio Eska zapłaci 50. tysięcy kary za znieważanie przez Michała Figurskiego i Kuby Wojewódzkiego.  Wszystko przez rasistowskie odzywki w audycji „Poranny WF”. Czy dziennikarze pójdą do więzienia?

30 marca 2012 roku Jan Dworak, Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na podstawie uchwały KRRiT podjął decyzję o ponownym ukaraniu spółki Eska Rock za łamanie przepisów ustawy o radiofonii i telewizji w zakresie w zakresie rozpowszechniania treści dyskryminujących.

W związku z emisją 6 października 2011 roku audycji z cyklu „Poranny WF” prowadzonej przez Michała Figurskiego i Jakuba Wojewódzkiego skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skierował Alvin Gajadhur. Prezenterzy mówili w audycji m.in. „zadzwońmy do Murzyna”, stwierdzili też że telefon rzecznika GITD działa w „buszmeńskiej sieci dla czarnych”.

„W przypadku rozpowszechnienia audycji 6 października 2011 roku nie można mówić o krytyce osoby sprawującej funkcję publiczną. Prowadzący audycję „Poranny WF” w żaden sposób nie odnosili się do działań Alvina Gajadhura jako rzecznika prasowego Inspekcji Transportu Drogowego. Podobnie nie odnosili się w żaden sposób do programu wyborczego skarżącego. W związku z powyższym można uznać, iż Alvin Gajadhur został przez prowadzących wybrany ze względu na kolor skóry” – napisano w uzasadnieniu KRRiT.

W związku z powyższym, na spółkę Eska Rock została nałożona kara w wysokości 50 000 zł.

Spółka Eska Rocka została już wcześniej ukarana za łamanie przepisów ustawy o radiofonii i telewizji w zakresie rozpowszechniania treści dyskryminujących. Skargę na audycje wyemitowaną 25 maja 2011 roku zgłosił Alvin Gajadhur.

Przeprowadzona przez KRRiT analiza audycji wykazała, że zapowiadana na antenie przez Wojewódzkiego oraz Figurskiego próba nawiązania rozmowy telefonicznej z A. Gajadhurem, służyła skonfrontowaniu nieuprzedzonego słuchacza z funkcjonującym powszechnie stereotypem, któremu odpowiadał konkretny rozmówca.

W marcu 2012 Figurski usłyszał zarzuty od prokuratury w tej sprawie. Wkrótce mają zostać postawione także Wojewódzkiemu. Grozi im więzienie.

Tommy

Posłuchaj ukaranej audycji!


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>