www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Władze bronią Nergala!

Władze telewizji bronią Nergala!

Dyrekcja TVP 2 przygotowała specjalny list do widzów, którzy protestują przeciw zatrudnieniu Adama “Nergala” Darskiego w show “The Voice of Poland”.

– Rola pana Adama Darskiego w programie „The Voice of Poland. Najlepszy głos” sprowadza się wyłącznie do roli eksperta muzycznego. Pan Darski, jako jeden z nielicznych polskich artystów, robiących karierę za granicą, ma za zadanie oceniać i trenować wokalistów. Swoim zachowaniem, wypowiedziami, postawą nie narusza chrześcijańskiego systemu wartości i norm społecznych oraz nie obraża niczyich uczuć religijnych. Zgodnie z umową zawartą z producentem programu, jego wypowiedzi będą dotyczyły wyłącznie sfery muzycznej, a nie światopoglądowej czy religijnej. Kontrowersyjny wizerunek sceniczny zespołu Behemoth, kreowany na potrzeby artystyczne, nie ma nic wspólnego z postawą Adama Darskiego w programie TVP2 – czytamy w liście dyrekcji TVP 2 do widzów.

Warto przypomnieć, że również Sąd Rejonowy w Gdyni nie dopatrzył się znamion przestępstwa w zachowaniach scenicznych Nergala i w sierpniu uniewinnił Adama Darskiego od zarzutu znieważenia uczuć religijnych. Zatrudnienie Nergala potępili posłowie PiS, niektórzy biskupi oraz Stowarzyszenie Dziennikarzy Katolickich. Do telewizji słali listy również telewidzowie.

Cały list TVP 2 do widzów znajdziecie tutaj.

aka


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>