www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Wielkanoc w Canal+ i Planete+

Gejowska miłość Yves’a Saint Laurenta, rok z punkowego życia Vivienne Westwood, portret Paula Smitha – twórcy ekscentrycznej elegancji – oto kulisy świata wielkiej mody w wielkanocnej ramówce CANAL+ i PLANETE+.

W wielkanocny poniedziałek, 9 kwietnia CANAL+ zaprezentuje nominowaną do Cezara 2011, nagrodzoną na festiwalu w Toronto 2010 oraz pokazywaną na 8. PLANETE+ DOC „Szaloną miłość – Yves Saint Laurent” w reżyserii Pierre’a Thorettona. Dokument opowiada historię burzliwego, trwającego niemal pół wieku romansu jednego z najsłynniejszych projektantów XX wieku Yves’a Saint Laurenta z Pierre’em Bergém, jego partnerem życiowym i biznesowym.

Z kolei w ramach cyklu „Dżentelmen i wariatka w świecie mody” PLANETE+ pokaże filmy o wybitnych projektantach. W sobotę, 7 kwietnia stacja wyemituje dokument „Paul Smith. Projektant dżentelmen”, który opowiada o karierze brytyjskiego kreatora, cenionego przez samą królową Elżbietę II, oraz „Vivienne Westwood. Zrób to sam”, czyli pełen cekinów, łańcuchów i kontrowersyjnych haseł rok z życia punkrockowej dyktatorki mody. 6-odcinkowa seria „W przeddzień II” (premiera w niedzielę, 8 kwietnia) przedstawia przygotowania do pokazów mody takich projektantów, jak Donatella Versace, Nina Ricci czy Narciso Rodriquez.

Ponadto w piątek, 6 kwietnia PLANETE+ pokaże najlepszy film dokumentalny festiwalu IDFA 2009 „Ostatni pociąg do domu”. To poruszająca i uniwersalna opowieść o konflikcie pokoleń i wpływie globalizacji na życie poszczególnych ludzi. W sobotę, 7 kwietnia stacja wyemituje „W imię niepokalanej” – dokument o Matce Boskiej. Twórcy pokazują, że Maria w większym stopniu jest symbolem wzbudzającym żywe emocje wśród milionów ludzi niż wyidealizowanym obrazem obecnym w kościołach i muzeach.

Premiera wielkanocna w CANAL+:

• „Szalona miłość – Yves Saint Laurent”, poniedziałek, 9 kwietnia, godz. 22.45

Premiery wielkanocne w PLANETE+:

• „Ostatni pociąg do domu”, piątek, 6 kwietnia, godz. 20.45

• „Paul Smith. Projektant-dżentelmen”, sobota, 7 kwietnia, godz. 20:45

• „Vivienne Westwood. Zrób to sam”, sobota, 7 kwietnia, godz. 21:45

• „W imię niepokalanej”, sobota, 7 kwietnia, godz. 22.50

• „W przeddzień II”, niedziele, 8 i 15 kwietnia, od godz. 20:45

 

 


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>