www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Weekend nad jeziorem z Mają Bohosiewicz

Wraz z końcem lata zakończyły się zdjęcia do nowej „trzydziestki” ze Studia Munka działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. „Leszczu” w reżyserii Aleksandry Terpińskiej to opowieść o przyjaźni, dojrzewaniu, przeznaczeniu… z przymrużeniem oka.


 Ten film ma tyle wątków, że jest strasznie ciężko opowiedzieć o czym jest tak dokładniej – mówiła ze śmiechem Ola Terpińska – Jest to trochę film o kuplach, którzy jadą na wakacje i spotykają ich nieprzewidziane zdarzenia. Ich przyjaźń zostaje poddana próbie. I to, czy przetrwają dalej będąc w przyjaźni, czy coś się rozsypie – to się właśnie okaże.

Akcja filmu toczy podczas wypadu trójki przyjaciół Leszcza (Emil Stasik), Tomka i Szuwara (Krzysztof Skonieczny, Piotr Żurawski), którym plany spędzenia leniwego weekendu nad jeziorem krzyżuje trójka „dresów” (Michał Poznański, Liwiusz Falak i Michał Mrozek). Oni również pojawiają się nad jeziorem razem z dziewczyną jednego z nich: Celestyną. W tej roli Maja Bohosiewicz.

Mamy tu wątek miłosny, kryminalny i wątek przyjaźni – mówi reżyserka – pojawia się tu też pytanie o to kto jest za to wszystko „odpowiedzialny”, kto czuwa jakoś nad tym wszystkim „z góry” – jakieś przeznaczenie, los czy Bóg? A może kempingowy Cieć, czyli moja ulubiona postać w tym filmie – opowiada Terpińska.

W rolę tajemniczego Ciecia wcielił się Wiesław Komasa. – Wiesław Komasa jest fantastycznym aktorem, który jak tylko wchodził na plan, już samym swoim pojawieniem się wywoływał u nas ciarki na plecach. Mam nadzieję, że takie samo wrażenie wywrze na widzach, którzy będą mogli zrozumieć, że nie jest On tylko zwykłym stróżem, ale że wnosi do tej historii coś więcej. Mam nadzieję, że poprzez tą postać uda nam się wyciągnąć inny poziom, już nie zwyczajności, ale metafizyki – kończy reżyserka.

„Leszczu” znajduje się obecnie w fazie postrodukcji. Koproducentem i producentem wykonawczym filmu jest Magic Production.

aka

 


fot. Paweł Wach, Marcin Łaskawiec


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>