www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

„W ciemności” wielkim wygranym Festiwalu w Gdyni

Twórcy filmu „W ciemności” zdeklasowali konkurencję podczas uroczystej gali 37. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Film otrzymał większość nagród, w tym Złote Lwy.

Nagrodę otrzymała Jolanta Dylewska za najlepsze zdjęcia. Główna rola kobieca należała do Agnieszki Grochowskiej.  „Jestem zaszczycona że zagrałam w tym filmie. Dziękuję wszystkim, którzy byli ze mną pod ziemią. Bez nich nie zagrałąbym, czerpałam z nich całą inspirację”- mówiła Grochowska

Najlepsza rola męska została przyznana dla Roberta Więckiewicza. „Dziękuję jury, dziękuję za nagrodę. To bardzo miłe dostawać nagrody. Gratuluję kolegom aktorom nagrodzonym i nienagrodzonym, to są naprawdę dobrzy aktorzy” – dziękował Więckiewicz.

Najlepsza reżyseria została przyznana oczywiście Agnieszce Hilland. Otrzymała ona także Złote Lwy.  Nie pojawiła się na uroczystości, ponieważ pracuje nad filmem w Pradze.  „Jesteśmy głęboko wdzięczni i szczęśliwi. Taki jaki ten film jest zawdzięczamy jego bohaterom. Sama chciałabym zadedykować tę nagrodę mojej mamie. To ona nauczyła mnie że tamta tragedia dotyczy wszystkich” – napisała w liście Holland. Reżyserka podziękowała też córce, która  – jak podkreśliła Holland – „nakręciła kilka najważniejszych scen filmu”.

Srebrne Lwy otrzymał Marcin Krzyształowicz za film „Obława” „Jestem zaszczycony, nie spodziewałem się tej nagrody” – mówił.Piotr Trzaskalski został uhonorowany za film „Mój rower”. Najlepszą muzykę skomponował Piotr Dzióbek w filmie „Droga na drugą stronę”. Anca Damian otrzymał nagrodę specjalną jury za ten film.

Jak podkreśliła Agnieszka Odorowicz z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, w 2011 roku polskie filmy obejrzało aż 11 milionów widzów.


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>