www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Urodzony w Boże Narodzenie

Witold Pyrkosz urodził się w Wigilię. Co ciekawe, oficjalna data urodzenia to 1 stycznia.

„Choć urodziłem się 24 grudnia 1926 roku, to nie byłem dla rodziców prezentem gwiazdkowym. Przynajmniej mama mi tego nie mówiła… Myślę, że rodzice bardziej chcieli mieć dziewczynkę, bo syna już mieli”– mówi w rozmowie z „Super Expressem”.

Babcia także wydawała się niezadowolona z pewnych rzeczy, dlatego też zmieniła jego datę i miejsce urodzenia. „Podobało się jej, że ma wnuka, ale nie podobało miejsce urodzin, Krasnystaw. „Co to za wieś? Gdzie to jest? Nie lepiej, żeby się urodził we Lwowie?”, pytała. Data urodzin też była zła, choć 24 grudnia przyszło na świat wielu utalentowanych ludzi, np. Adam Mickiewicz. Ale zdaniem babci przez tych kilka dni mogli mnie wziąć wcześniej do wojska. Więc dokonano małego oszustwa i odtąd mam w papierach, że urodziłem się we Lwowie 1 stycznia 1927 roku. Odmłodzono mnie o rok, ale też o rok później poszedłem na emeryturę. Nie żebym płakał… A na cześć babci na drugie imię mam Bronisław”– mówi Witold Pyrkosz.

Z perspektywy kilkudziesięciu lat takie rzeczy wydają mu się nieistotne. Najważniejsza dla niego jest rodzina i aktorstwo. Oby tak dalej!

Pyrkosz_Witold


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>