www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Urodziny Anny Dymnej

Anna Dymna, wybitna aktorka filmowa i teatralna, niezapomniana Barbara Radziwiłłówna i Ania Pawlakówna, społeczniczka czuła na krzywdę innych, kończy dzisiaj 60 lat.

Zagrała w ponad 250 filmach i spektaklach teatralnych, pracując z najwybitniejszymi reżyserami!
Do najsłynniejszych, najpopularniejszych jej ról należą m.in. te w serialu „Janosik” (córka hrabiego – Klarysa), kultowych komediach Sylwestra Chęcińskiego – „Nie ma mocnych” i „Kochaj albo rzuć” (Ania Pawlakówna, Pawlaczka, wnuczka Pawlaka i Kargula), w serialu historycznym „Królowa Bona” (Barbara Radziwiłłówna, druga żona Zygmunta Augusta), „Epitafium dla Barbary Radziwiłłówny” (rola tytułowa).

Anna Dymna, zaliczana do najpiękniejszych polskich aktorek, w każdym pokoleniu podbijała serca męskiej widowni. Poza ekranem jest wielką i znaną społeczniczką i działaczką charytatywną, która od lat angażuje się w działania na rzecz ludzi potrzebujących wsparcia. W 2003 r. założyła w Krakowie Fundację „Mimo Wszystko”, która pomaga osobom chorym i niepełnosprawnym z całej Polski.

Anna Dymna jest laureatką wielu nagród i wyróżnień, wśród których są m.in.: tytuł Człowieka Roku 1994, kilka Złotych Masek, Medal Św. Brata Alberta, tytuł Mistrza Mowy Polskiej oraz Nagroda Honorowa krakowskiej filii Fundacji Kultury Polskiej za zasługi dla kultury polskiej.

Anno, Sto Lat!

aka


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>