www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Gwiazdy na koncercie „Solidarni z Ukrainą”

W poniedziałek 17 marca w Teatrze Żydowskim odbył się charytatywny koncert „Solidarni z Ukrainą”.

 

Cały przychód z koncertu zostanie przekazany na pomoc medyczną dla ofiar starć na Majdanie. Udział w koncercie wzięli artyści teatrów warszawskich, m.in. Kayah, Monika Ambroziak, Ewa Błaszczyk, Olgierd Łukaszewicz, Daniel Olbrychski, Marian Opania, Andrzej Seweryn, Borys Szyc, Michał Urbaniak i inni.

Pomysł koncertu powstał w ramach „Inicjatywy Teatrów Warszawskich”, zrzeszającej państwowe i prywatne stołeczne teatry. Inicjatywa ta zrodziła się w lutym br. na patio Teatru Żydowskiego, a jej celem było stworzenie nieformalnej platformy artystów, której działalność byłaby ponadczasowa.

Jak wiemy, sztuka nie od dziś ma moc jednoczenia ludzi i motywowania ich do działania. Chcemy pokazać, że w tym momencie, a także w trudnych chwilach w przyszłości, będziemy z potrzebującymi i pomożemy na tyle, na ile będziemy mogli. Zjednoczeni zdziałamy więcej! – mówi Gołda Tencer, wicedyrektor Teatru Żydowskiego.

Impulsem do zorganizowania koncertu były ostatnie wydarzenia w Kijowie – bolesne tym bardziej, że w zespole Teatru Żydowskiego są artyści pochodzenia ukraińskiego, z niepokojem śledzący wydarzenia w swojej ojczyźnie.

Choć wydaje się, że najgorsze już minęło, Ukraińcy wciąż potrzebują wsparcia, szczególnie od Polaków, którzy w tych wydarzeniach odnajdują analogię do swojej historii – zapewnia Roksana Vikaluk, artystka ukraińskiego pochodzenia,  mieszkająca w Polsce.

Wszystkim występującym artystom los obywateli Ukrainy nie jest obojętny, dlatego w geście solidarności postanowili zaangażować się w inicjatywę, niosącą pomoc i wsparcie duchowe wschodnim sąsiadom w tak ważnym dla nich momencie. Celem koncertu była pomoc materialna poprzez zbiórkę pieniędzy na specjalistyczny sprzęt medyczny, który zostanie przekazany polskim lekarzom wysłanym z misją na Ukrainę. Artyści robili to z przekonaniem, że wsparcie moralne udzielone obywatelom Ukrainy poprzez ten gest, będzie największą wartością tego przedsięwzięcia.

Do inicjatywy przyłączyły się między innymi: Teatr Rozmaitości Warszawa, Teatr Nowy, Teatr Imka, Teatr Polski, Teatr Powszechny, Teatr Syrena, Teatr Rampa, Teatr Kwadrat, Teatr Studio, Teatr Kamienica, Teatr Ateneum, Teatr Dramatyczny, Teatr Współczesny, Teatr Roma, Teatr Narodowy, Teatr Baj, Teatr Polonia, Och Teatr, Studio Buffo.


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>