www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Święta woli spędzić w Szwecji!

Małgorzata Pieczyńska już 25 lat mieszka w Szwecji. Gwiazda „Szpilek na Giewoncie” przejęła więc wiele tradycji tego kraju. Aktorka uważa nawet, że Boże Narodzenie w jej drugiej ojczyźnie jest o wiele ciekawsze niż tu, w Polsce…


Gdy 25 lat temu Małgorzata Pieczyńska zamieszkała w Szwecji, była zachwycona tym bogatym krajem. Aktorka przylatywała na plany zdjęciowe do Polski, obserwowała, jak zmienia się nasz kraj, ale zawsze wracała na północ. Jednak w przeciwieństwie do wielu emigrantów, Małgorzata Pieczyńska nie uważa dziś, że polskie zwyczaje są lepsze niż u naszych sąsiadów:, wręcz przeciwnie.

– Szczerze mówiąc, wolę spędzać Święta w Sztokholmie. Uwielbiam tamtejszą atmosferę: te światła, ten zapach pieczonego piernika, te kolory. Tam przygotowania do świąt zaczynają się wcześniej, więc nie ma takiej jak u nas przedświątecznej gorączki, nerwowości, stresów – zwierza się gwiazda na łamach ” Kobiety i życia”.

Dlaczego Wigilia spędzona w Szwecji jest o wiele bardziej atrakcyjna?
– W Polsce robimy wszystko szybko, w ostatniej chwili, a potem siadamy do stołu zmęczeni, zdenerwowani. Tam każdą czynność się celebruje. Spokojnie, radośnie, bez stresu – wylicza Małgorzata Pieczyńska. –  W Szwecji człowiek nie czuje się tak przejedzony jak w Polsce. Owszem, stół też jest suto zastawiony, ale dużo się spaceruje, biega, jeździ na łyżwach. Gdy dopisuje pogoda, jadę podmiejską kolejką 30 kilometrów na północ, do Sigtuny, skąd wracam zamarzniętymi jeziorami, pod słońce, na łyżwach. Uwielbiam to!

Jedno jest pewne; by tak spędzać święta, trzeba mieć żelazne zdrowie, lub… doświadczenie w show „Gwiazdy tańczą na lodzie”!


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>