www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Sukces kolarskiego seminarium „Trenuj zdrowo i skutecznie”

15 listopada odbyło się dwudniowe kolarskie seminarium naukowo-szkoleniowe „Trenuj zdrowo i skutecznie”. Projekt stworzony przez warszawskie laboratorium przygotowania fizycznego 4SportLab, był wyjątkowym i pierwszym tego typy kolarskim wydarzeniem w Polsce. Konferencja skierowana była do miłośników amatorskiego kolarstwa. Dzięki wykładom i warsztatom prowadzonym przez najlepszych polskich ekspertów w tej dziedzinie, uczestnicy pogłębili swoją wiedzę na temat strategii treningów oraz medycznych zagadnień przygotowania fizycznego.

Lista ekspertów i prelegentów wyglądała imponująco. Podczas jednego projektu, w jednym miejscu i na jednej sali, zgromadziło się wiele znanych nazwisk z bogatym doświadczeniem zawodniczym, trenerskim i medycznym.

Wśród profesjonalnych zawodników znalazły się takie osoby jak Maja Włoszczowska czy Michał Podlaski. W gronie ekspertów, znaleźli się także uznani trenerzy kolarstwa: Marek Galiński, Michał Krawczyk, Jarosław Ukleja, a także specjalista od przygotowania fizycznego- Michał Garnys. Swoją szeroką wiedzę przekazywali także znakomici lekarze sportowi oraz fachowcy od różnych aspektów medycyny sportowej, którymi są Krzysztof Ficek (znany ortopeda-traumatolog), Tomasz Gabryś i Urszula Szmatlan-Gabryś (fizjolodzy w kadrze MTB Rosji), doktor Andrzej Mioduszewski, oraz Bogdan Czarnota.

Dwudniowe seminarium odbyło się w pomieszczeniach nowoczesnego klubu biznesowego SkyBox na terenie stadionu Legii Warszawa przy ulicy Łazienkowskiej. Łącznie, w wydarzeniu uczestniczyło około 140 amatorskich kolarzy.
– Nasze pierwsze seminarium kolarskie, możemy uznać za ogromny sukces i duży wkład w edukację dotyczącą tej dyscypliny sportu. Cieszy nas bardzo, że udało nam się zaangażować aż tyle znanych osobistości do naszego projektu. Frekwencja uczestników była duża i już podczas trwania konferencji usłyszeliśmy wiele pozytywnych ocen co do samego pomysłu i organizacji. Rozważamy już kolejne tego typu projekty w Polsce. Myślimy także o edukacji w ramach innych dyscyplin sportu- tam gdzie brakuje ciekawych form merytorycznych spotkań dla amatorów- mówi Michał Garnys z 4SportLab – jeden z organizatorów seminarium.


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>