www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Spotkanie z Ambasadorkami kampanii „Książka jest Kobietą”

20 maja w Restauracji Boretti odbyła się konferencja prasowa II edycji Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Książka jest Kobietą”. Na spotkaniu obecne były Ambasadorki Kampanii – Hanna Bakuła, Anna Jurksztowicz, Ewa Woydyłło-Osiatyńska, Lidia Kopania, Agata Załęcka i Aldona Orman .

 

Głównym celem Kampanii jest popularyzacja czytelnictwa, czy też wręcz stworzenie mody na czytanie. Mody na czytanie w kraju, w którym ponad połowa społeczeństwa w ciągu roku nie przeczytała ani jednej książki, w którym co trzecie dziecko nie ma własnej książki.

„Książka zapewnia najłatwiejszą możliwość oddalenia się od tego, co jest naszym realem. Nie tylko dlatego, że rzeczywistość jest zła, trudna, ale po prostu dla odmiany, wzbogacenia smaku. (…) To są bodźce, to są przeżycia, których nam żadne, nawet najbardziej urozmaicone życie nie zapewni” – mówiła dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska na konferencji prasowej.

„Jeżeli można było stworzyć modę na sznureczki, buty ortopedyczne czy wąsy, a w sieci sklepów, będących niegdyś ostoją kultury i czytelnictwa sprzedawać koraliki i kubeczki, dlaczegóż by nie stworzyć mody na coś naprawdę wartościowego? Mody na czytanie” – mówił o genezie kampanii jeden z jej inicjatorów, Andrzej Kwaśniewski.

Najciekawsza i najbardziej wartościowa okazała się jednak żywiołowa dyskusja z udziałem Ambasadorek, która okazała się nieocenionym źródłem pomysłów, inspiracji do dalszych działań. Anna Jurksztowicz, autorka tekstów i właścicielka firmy producenckiej od razu zgłosiła chęć dalszej współpracy, Aldona Orman zaproponowała akcję wspólnego, głośnego czytania, apelowała również o to, by zaszczepiać miłość do czytania wśród dzieci. Hanna Bakuła wystąpiła ze wspaniałą propozycją, by „dawać książkę dalej”, by dzielić się książką z innymi! „U mnie książka mieszka 4 dni, potem natychmiast maszeruje w prezencie. Oddawać książki!” – apelowała Hanna Bakuła. Na pewno, wszystkie te propozycje organizatorzy wprowadzą w czyn!

Więcej na temat kampanii na stronie: http://ksiazkajestkobieta.pl/


Wpisz komentarz

  1. 22 maja 2014 13:37

    Ola:

    Wreszcie nie o gołych dupach i głupocie celebrytek

Podobne posty:

/* */?>