www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Socha i Janiak najlepiej ubranymi gwiazdami wg blogerek modowych

Niemal setka blogerek modowych wzięła udział w badaniu przeprowadzonym przez Stendi.pl.  Wyłoniono nie tylko najlepsze i najgorsze trendy ostatnich lat, ale rozprawiono się także z modowymi grzeszkami. Blogerzy wybrali również najlepiej ubrane gwiazdy w Polsce.

Małgorzata Socha oraz Olivier Janiak to, w opinii prowadzących blogi w kategorii fashion, najlepiej ubrane polskie gwiazdy. Werdykt z raportu Stendi.pl wydaje się jedynie potwierdzać wysoką pozycję Sochy i Janiaka w świecie polskiej mody – gwiazdy mają za sobą wiele wygranych rankingów.

 

Kto jeszcze zdaniem polskiej blogosfery może uchodzić za ikonę dobrego stylu? Pozostałe miejsca podium zajęli Małgorzata Kożuchowska oraz Monika Brodka, a wśród panów Radzimir Dębski i Robert Kozyra.

Małgorzata Socha to mistrzyni w dobieraniu ubrań odpowiednich do sylwetki. Małgorzata Kożuchowska jest bardziej zachowawcza, ale niektóre kreacje są po prostu genialne. Za to Monika Brodka, moim zdaniem, to najlepiej ubrana gwiazda, gdyż nie boi się eksperymentów i idzie własną drogą.  Olivier Janiak wygrywa wszystkie rankingi i mimo tego, że wygląda naprawdę świetnie to smutne, że nie ma konkurencji. Chociaż Radzimir Dębski depcze mu po pietach, a Robert Kozyra ma odwagę i styl jednocześnie, więc cieszę się że znalazł się w rankingu – komentuje Monika Jurczyk „Osa”, Osobista Stylistka, zasiadająca m.in. w jury Newsweeka wybierającym najlepiej i najgorzej ubranych Polaków.

Dobre wzorce to jednak nie wszystko – ważne, by w pogoni za modnym wyglądem wystrzegać się również stylistycznych grzechów. Co, zdaniem blogerek, jest HOT, a co powinno zniknąć z historii mody?

Blogerzy wybrali: najlepsze i najgorsze trendy w modzie

Według badania Stendi.pl za jedne z najciekawszych trendów ostatnich lat uznano te związane z kolorem.  Na podium zasłużyły neony, pastele oraz tegoroczny hit, black&white. Co jeszcze pokochali blogerzy? – Azteckie wzory, minimalizm, ale również skórzane legginsy i punkowy styl, które w tym sezonie ponownie podbijają modowy rynek, to jedne z najczęściej powtarzających się odpowiedzi  – dodaje Aleksandra Dobroń, kierownik serwisu Stendi.pl.

Na liście najmniej udanych trendów króluje obuwie – trampki na szpilce, lity (wysokie, toporne obcasy) oraz ostre i widoczne szpice w damskim obuwiu. Na uznanie blogerów modowych nie zasłużyły również motywy zwierzęce na ubraniach, przesadnie odblaskowe kolory oraz symbol epoki hippie, jeansowe dzwony.

Grzeszna „stylówa”? Z metką od Choco Chanel

Skarpetki noszone do sandałów, stringi wystające ze spodni oraz kiczowate podróbki markowych ubrań (Adidaś, Bruno Banano, Choco Chanel) to, zdaniem polskich blogerów modowych, najczęściej popełniane zbrodnie na dobrym stylu. Na liście modowych grzeszków z polskich ulic znalazły się także rajstopy do szpilek z odkrytym palcem oraz zbyt obcisłe ubrania, które uwidaczniają każdy zbędny kilogram.

Spektakularnych przykładów modowych wpadek i złego gustu nie brakuje. Często jest to efekt ślepego podążania za modą, ale w jej karykaturalnym wydaniu – nieważne, że na bluzce znajduje się krzykliwy nadruk WERSACZE czy CHOCO CHANEL, a z modnych szpilek z odkrytym palcem wystają rajstopy. Możemy głośno wyśmiewać modowe koszmary, ale i tak z polskich ulic nie znikną za szybko nieśmiertelne skarpetki noszone do sandałów czy panterka łączona z cętkami i złotymi błyskotkami. Niektórzy bez ogródek zapominają o niepisanych zasadach dobrego gustu, a inni chcą na siłę udowodnić, że znają się na modzie stając się tym samym jej ofiarą. Do kiczu i tandety niedaleka droga – komentuje Marta, autorka bloga Faszyn From Raszyn, który na Facebooku śledzi już niemal 100 tys. fanów.

Najciekawsze wyniki badania przeprowadzonego przez Stendi.pl można znaleźć na stronie ModaPoPolsku.pl.


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>