www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Słowik z Awinionu zaśpiewa w Polsce

Urodziłam się, żeby śpiewać – to tytuł jednego z przebojów Mireille Mathieu, ale i słowa, które idealnie pasują na jej życiowe motto.

Przez ponad 40 lat pracy na scenie nagrała blisko 1200 piosenek w jedenastu językach, jej setka albumów rozeszła się w nakładzie 150 milionów egzemplarzy, a nagród i wyróżnień, które otrzymała prawdopodobnie nawet sama artystka nie jest w stanie zliczyć.Uważana za ambasadora francuskiej kultury, pieszczotliwie nazywana „Słowikiem z Awinionu”, jedna z najlepszych piosenkarek świata – już 28 listopada zaśpiewa dla polskich fanów!

Mireille urodziła się w licznej i niezamożnej rodzinie. W wieku 14 lat zatrudniła się w fabryce kopert, swój pierwszy album nagrała w 1966 roku, występowała przed wieloma osobistościami, m.in. Ronaldem Reaganem, Wladymirem Putinem, królową Elżbietą II i Janem Pawłem II. Była pierwszą artystką zza „żelaznej kurtyny”, która wystąpiła w Chinach. Za swoje zasługi w promowaniu kultury francuskiej na świecie została w 1999 roku uhonorowana najwyższym odznaczeniem państwowym – Orderem Legii Honorowej. W styczniu 2007 roku otrzymała Srebrny Medal Zasługi Miasta Petersburga.

Na rok 2010 zaplanowana jest trasa koncertowa, świętująca 45-lecie jej kariery. I właśnie w ramach tej trasy będziemy mogli posłuchać największych przebojów Mathieu na jedynym i niepowtarzalnym koncercie w warszawskiej Sali Kongresowej.

aka


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>