www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Siostry Steczkowskie wsparły Fundację DKMS

Z okazji Dnia Dawcy Szpiku, 7 października w Hotelu Hampton by Hilton odbyło się spotkanie z gwiazdami, które wspierają akcję potencjalnych dawców szpiku dla Tadka, Kamili i innych chorych na raka krwi.

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę. Dla wielu chorych  jedyną szansą na powrót do zdrowia jest przeszczepienie szpiku kostnego lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy.

“W rejestrze dawców szpiku figuruję od dawna więc kiedy Adriana Biernatowicz-Jadczak, dyr hotelu Hampton by Hilton, wspomniała o planowanej akcji z DKMS zaproponowałam swoje wsparcie. – powiedziała Magda Steczkowska – Udało mi się namówić do udziału w tym wydarzeniu moje siostry: Justynę, Agatę, Krystynę i Cecylię, a także moich  kolegów i koleżanki m.in: Beatę Tadlę, Olgę Bończyk, Wojtka Medyńskiego, Marcina Zacharzewskiego  i wielu innych”.

Na koniec września 2013 roku w Polsce zarejestrowanych było blisko pół miliona potencjalnych dawców szpiku z czego w bazie Fundacji DKMS Polska aż 379 384 osób. Już 729 z nich podarowało cząstkę siebie potrzebującym. Szansa na znalezienie zgodnego dawcy wynosi od 1:25 000 do 1:kilku milionów. Dlatego tak ważne jest, aby potencjalnych dawców było jak najwięcej.

Mam nadzieję, że nasz apel o rejestrowanie się jako potencjalny dawca szpiku dotrze do wielu ludzi i będziemy mogli pomóc nie tylko Tadkowi i Kamilii, ale również  innym ludziom potrzebującym pomocy.“ – dodała Magda Steczkowska

O rejestrację proszą również Kamila i Tadek

„Cześć. Mam na imię Kamila. Mam 30 lat.  Po wakacjach zamierzałam wrócić do pracy – jestem nauczycielką chemii w technikum. Diagnoza, którą mi postawiono nie pozwoliła mi na to. Ostra białaczka mieloblastyczna. Jestem mamą  półtorarocznego Antosia. Do niedawna moim największym marzeniem było go mieć, teraz marzę o tym, by z nim być. Daj nam szansę bycia razem. Zostań dawcą.”

„Cześć mam na imię Tadek. Mam 14 lat, interesuję się łucznictwem tradycyjnym. Trenowałem kajakarstwo a obecnie jestem piłkarzem ręcznym w drużynie MOSiR Truso Elbląg. Lubię fotografować przyrodę, myślę o skończeniu studiów medycznych. Niestety 14.08.2013 zdiagnozowano u mnie ostrą białaczkę limfoblastyczną. Na początku września przebadano moich dwóch młodszych braci:  11 letniego Mateusza i 8 letniego Tymoteusza na zgodność jako potencjalnych dawców szpiku. Niestety żaden z moich braci nie może być dawcą dla mnie. Tylko niespokrewniony dawca może mnie uratować.”

O Fundacji:

Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska, działająca od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit, od początku działalności przebadała i zarejestrowała bliso 380 000 potencjalnych dawców szpiku i jest tym samym największą bazą w Polsce.

Jako jedyna baza potencjalnych dawców szpiku w Polsce, Fundacja DKMS posiada możliwość rejestracji dawców za pomocą pałeczek do poboru wymazu z błony śluzowej. Ta innowacyjna metoda pozwala na samodzielne pobranie wymazu, z którego, tak jak z krwi, oznaczane są cechy zgodności tkankowej. Jako jedyna daje też możliwość rejestracji on-line (www.dkms.pl).


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>