www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Seks wśród zwierząt nagrodzony

Nietoperze uprawiają miłość francuską, a przeklinanie łagodzi ból. Kto to mógł wymyślić? Oczywiście laureaci Antynobla 2010!

W ceremonii zorganizowanej 30 września na uniwersytecie Harvarda wręczono nagrody Antynobel 2010 w obecności profesorów uczelni, studentów oraz laureatów prawdziwej nagrody Nobla.

Jak co roku nagrodą uhonorowano autorów 10 prac, które, według motta organizatorów „najpierw skłaniają do śmiechu, a później do zastanowienia„.

Wśród laureatów znaleźli się: grupa badaczek, opisujących swoją rewolucyjną metodę pobierania próbek smarków wieloryba przy pomocy zdalnie sterowanego helikoptera, autorzy odkryć, że jazda kolejką górską i spowodowane nią pozytywne emocje ułatwiają oddychanie chorym na astmę, przeklinanie łagodzi ból (pod warunkiem, że normalnie nie przeklina się zbyt często, bo, podobnie jak na inne metody znieczulenia także i na tę można się z czasem uodpornić), założenie skarpet na buty pomaga uniknąć poślizgnięcia się na oblodzonej nawierzchni oraz, że duże przedsiębiorstwa funkcjonowałyby wydajniej gdyby losowo awansowały swoich pracowników.

Badacz, który otrzymał nagrodę za odkrycie, że nietoperze uprawiają miłość francuską musiał przerwać demonstrację tego zjawiska, wykonywaną z użyciem maskotek, ponieważ interweniował adwokat. Jego zadaniem jest niedopuszczanie do sytuacji, w której ktokolwiek zrobiłby, powiedziałby, zobaczyłby lub pomyślał cokolwiek niestosownego.

Każdy z laureatów oprócz statuetki, przedstawiającej w tym roku laboratoryjną fiolkę i szalkę Petriego na deseczce, otrzymał nagrodę finansową: banknot o nominale 10 bilionów dolarów Zimbabwe.

źródło:kampaniespoleczne.pl


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>