www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Sadowska śpiewa Kaczmarskiego – wideo

„KACZMARSKI & JAZZ” to wyjątkowy projekt stworzony przez czołówkę jazzmanów młodego pokolenia: Marię Sadowską, Annę Serafińską, Janusza Szroma oraz trio pianisty Pawła Tomaszewskiego.

Dorobek Jacka Kaczmarskiego jest ogromny. Sadowska, Serafińska i Szrom postanowili zaprezentować jego nowe oblicze i pokazać, jak znany wszystkim repertuar może zabrzmieć w ambitnych, jazzowych i zaskakujących interpretacjach. Obok tego projektu żaden meloman z pewnością nie przejdzie obojętnie. Słuchając płyty mamy przyjemność obcowania ze sztuką na najwyższym poziomie – pięknymi aranżacjami i nietuzinkowymi możliwościami
wokalnymi gwiazd polskiego jazzu,

„Zmierzenie się z dorobkiem Jacka Kaczmarskiego to ogromne wyzwanie, konfrontacja, której podjęłam się bez żadnych oporów. Od zawsze fascynuje mnie muzyczny recykling, odkrywanie na nowo tego, co już dobrze znane, co słychać na kilku moich poprzednich płytach. Tym razem wspólnie z Anią Serafińską, Januszem Szromem i Pawłem Tomaszewskim postanowiliśmy przedstawić utwory Jacka Kaczmarskiego – znane dotąd z pierwotnych wykonań z samą gitarą- jako materiał jazzowy. Kompozycje Kaczmarskiego są niezwykle barwne i dają wiele możliwości interpretacyjnych. Praca nad nimi okazała się wspaniałym, rozwijającym doświadczeniem. Dzięki tej płycie spełniłam także swoje małe marzenie – zawsze chciałam zaśpiewać „Naszą klasę”, która teraz otwiera całą płytę.” – mówi Maria Sadowska.

aka


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>