www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Röyksopp na Audioriver

To już pewne – Röyksopp, jeden z najsłynniejszych elektronicznych projektów na świecie, wystąpi w tym roku w Płocku! Oprócz koncertu Norwegów, festiwal Audioriver ogłosił także występy trio dOP w wersji LES FILS DU CALVAIRE, Cutline, Wilkinsona, Tommy Four Seven, Coma live i Alexa Picone.

Kolejne gwiazdy zostaną przedstawione 14 kwietnia w Poznaniu, podczas II Konferencji Muzycznej Audioriver.

Za projektem Röyksopp stoją Svein Berge oraz Torbjørn Brundtland i nie trzeba być wcale fanem muzyki elektronicznej, żeby znać ich twórczość. „Remind Me”, „What Else Is There?” i „The Girl and the Robot”, to tylko niektóre produkcje norweskiego duetu, które przebojem wdarły się do głównego nurtu popkultury.

Na ich czterech płytach udzielają się tak znani wokaliści i wokalistki, jak Lykke Li, Robyn i Karin Dreijer Andersson, czyli Fever Ray i połowa The Knife. Wystarczy dołożyć do tego fakt, że Svein i Torbjørn remiksowali m.in. Coldplay, Kings of Leon, The Streets, Petera Gabriela, Lady Gagę i Depeche Mode, a stanie się zupełnie jasne, dlaczego trudno znaleźć miłośników muzyki, którzy nigdy nie spotkaliby się z Röyksopp.

Na Audioriver wystąpi również dOP presents Les Fils Du Calvaire. Jest to nowe przedsięwzięcie znanego francuskiego trio dOP, które słynie z oryginalnych, elektronicznych produkcji i totalnego szału na scenie. Francuzi w nowej odsłonie prezentują jednak bardziej organiczne brzmienia, które zdecydowanie bardziej wpadają w kategorię indie. Projekt debiutuje w tym roku, a na scenie Audioriver oprócz stałego składu dOP zobaczyć będzie można także perkusistę i gitarzystę.

Bardzo ciekawie prezentują się również dwie propozycje z kręgu muzyki połamanej, czyli Cutline i Wilkinson. Pierwsza z nich, to brytyjski duet dubstepowy, który powstał w 2010 roku. Dan Wilberforce i Jeryl Wilton mają na koncie wydawnictwa m.in. dla wytwórni UKF, Pilot, Never Say Die, Suicide Dub oraz remiksy takich artystów, jak Danny Byrd & Netsky, Aquasky i The Qemists. Wilkinson, to z kolei świeża postać na scenie drum & bass, którą do swojej wytwórni ściągnął Andy C. Efektem tej współpracy jest m.in. pięć autorskich singli, remiks utworu „Time” grupy Chase & Status oraz tytuł Odkrycia Roku na Drum & Bass Awards 2011.

Kolejne trzy propozycje Audioriver to artyści z kręgu tech house i techno. „Najmocniej pod względem brzmienia prezentuje się Tommy Four Seven.” – komentuje rzecznik festiwalu, Łukasz Napora. „Przez moc rozumiem tutaj faktyczną siłę uderzenia, bo mamy do czynienia z bezkompromisowym techno, rodem z wytwórni Chrisa Liebinga, CLR. Artystą, który w zeszłym roku wydał bardzo głęboki i mroczny album autorski. Z kolei inny znany niemiecki label, Kompakt, reprezentować w tym roku będzie duet Coma, którego muzyka jest pełna melodii i polotu. Jesteśmy ciekawi nie tylko ich brzmienia, ale i warstwy wizualnej koncertu, gdyż artyści przyjeżdżają z własną instalacją sceniczną oraz VJ-em
o pseudonimie Okinawa 69.” Ostatni wykonawca na liście to Alex Picone, czyli podopieczny Luciano
i jego wytwórni Cadenza. Alex to Włoch mieszkający w Berlinie, a w jego muzyce słychać dużo Ameryki Południowej. Na imprezach jest to mieszanka iście wybuchowa.

Zanim jednak nadejdzie lato i płocka plaża, producenci festiwalu Audioriver zorganizują jeszcze jedno ważne wydarzenie – II. edycję Konferencji Muzycznej Audioriver. Już w następną sobotę, 14 kwietnia, na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, odbędą się debaty i wykłady o muzyce i biznesie, w których udział wezmą m.in. organizatorzy największych polskich festiwali i czołowi reprezentanci rodzimej sceny klubowej. Konferencję Audioriver zakończy After Party w klubie SQ, którego gwiazdą będzie nietuzinkowy duet Benoit & Sergio live, wspomagany m.in. przez Marcina Czubalę. „To właśnie podczas tej wieczornej imprezy ogłosimy kolejne gwiazdy festiwalu. To będzie atrakcyjny dodatek do, i tak już świetnie zapowiadającej się, imprezy.” – dodaje Napora.

***
Trzydniowy festiwal Audioriver to obowiązkowa pozycja w wakacyjnych planach osób ceniących dobrą muzykę. W ciągu 6 lat na malowniczej plaży nad Wisłą oraz na płockim Starym Rynku wystąpiło ponad 200 gwiazd muzyki elektronicznej i alternatywnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już ponad 120 tys. fanów z Polski
i Europy, a ostatnia edycja zgromadziła na plaży ok. 17 tys. osób każdego dnia.

Tegoroczna, siódma edycja festiwalu Audioriver odbędzie się w Płocku w dniach 27-29 lipca 2012. Dotychczas potwierdzono koncerty Luciano, Enter Shikari, Black Sun Empire, SebastiAna, Byetone i Dub Phizix feat. MC DRS.

Festiwal poprzedzi II. Konferencja Muzyczna Audioriver, która odbędzie się 14 kwietnia 2012 na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Gwiazdą After Party w klubie SQ będzie duet Benoit & Sergio live.

Tommy


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>