www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Roman Polański gościem 38. Gdynia – Festiwal Filmowy

Pełna sala Teatru Muzycznego w Gdyni oczekiwała na przybycie Romana Polańskiego, który uczestniczy w pokazie specjalnym swojego ostatniego filmu „Wenus w futrze”. Publiczność na stojąco przywitała mistrza gorącymi brawami i wiwatami.

W najdzikszych marzeniach nie śniło nam się, że Roman Polański powita Państwa na pokazie specjalnym swojego filmu – powiedział Michał Chaciński, Dyrektor Artystyczny Festiwalu, zapraszając na scenę mistrza.

Dziękuję za wspaniałe przyjęcie (…) Ja się wyrażam przez to, co pokazuję na ekranie i dlatego proponuję zacząć projekcję  – powiedział reżyser przed filmem. – Moja nadzieja w tym, że dużo Pań jest na sali, bo to jest w pewnym sensie film dla kobiet. Kobiety niestety w większości moich filmów są ofiarami, a tutaj wręcz odwrotnie. To mocna i skomplikowana postać, która mówi językiem kobiet – dodał Polański.

Na koniec Dyrektor Artystyczny Michał Chaciński podziękował w imieniu Organizatorów Festiwalu wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że publiczność gdyńskiego festiwalu mogła obejrzeć film „Wenus w furze” w obecności Romana Polańskiego. „Wenus w futrze” to fenomenalnie przyjęta przez krytykę i publiczność tegorocznego Festiwalu w Cannes komedia erotyczna, adaptacja opromienionej sukcesami na Broadwayu sztuki Davida Ivesa inspirowanej nowelą pod tym samym tytułem autorstwa Leopolda von Sacher-Masocha.


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>