www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Robert Więckiewicz – praski rekin!

Dlaczego Robert Więckiewicz nie chce grać delikatnych rybek z pomarańczowym welonem?

Jego ostre zębiska, wielki nochal i trójkątna płetwa gdziekolwiek się pojawiają, wywołują przerażenie w sercach oceanicznych żyjątek. Oto Szama, bohater animowanego filmu DELFIN PLUM, jedyny na świecie rekin-erudyta, w którego brawurowo wcielił się Robert Więckiewicz. Wbrew obiegowej opinii podwodnego rozrabiaki, uzębiony koneser sushi i frutti di mare wręcz uwielbia pogaduszki. Jednak tu rodzą się pewne… problemy. Bo jak znaleźć dobrego rozmówcę, jeśli na sam widok Szamy wszyscy spływają w najdalsze głębiny?

Przygotowując polską wersję językową do DELFINA PLUMA Kuba Wecsile, jeden z najlepszych krajowych dialogistów („Iniemamocni”, „Auta”, „Disco Robaczki”) postanowił, że rekin Szama przemówi językiem silnie kojarzącym się z ulicznym praskim slangiem. Dzięki temu zabiegowi, w mętnych akwenach prawego brzegu Wisły narodził się pierwszy na świecie rekin o prawdziwie polskich korzeniach!

Chociaż dla Roberta Więckiewicza rola Szamy była największym dubbingowym wyzwaniem w dotychczasowej karierze, nad wyraz łatwo znalazł on wspólny język ze swoim bohaterem: „Mój głos bardziej pasuje do tych złych, mrocznych postaci. Nie wyobrażam sobie, że miałbym zagrać delikatną, subtelną rybkę z pięknym pomarańczowym welonem” – aktor ucina wszelkie spekulacje.

Robert Więckiewicz, rekin o temperamencie praskiego cwaniaczka w animacji „DELFIN PLUM” w kinach od 20 maja 2011


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>