www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

„Radość” Aleksandry Kurzak

Renomowana wytwórnia Decca Classics wydała płytę Aleksandry Kurzak. Z tej okazji odbył się uroczysty koncert naszej sopranistki z udziałem wielu osobistości ze świata kultury.

Gioia„, bo taki tytuł nosi album, jest pierwszą, ale nie ostatnią płytą nagraną dla wytwórni Decca. Aleksandra Kurzak, śpiewaczka operowa, sopranistka,. córka Jolanty Żmurko – sopranistki i Ryszarda Kurzaka – waltornisty podpisała bowiem kontrakt na kilka płyt. Na krążku znalazły się m.in. słynne arie z oper Rossiniego, Donizettiego, Verdiego, Mozarta, Pucciniego oraz aria z opery „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki.

W przeddzień światowej premiery jej płyty „Gioia” („Radość„) odbył się uroczysty recital sopranistki, na który przybyli m.in. Grażyna Szapołowska, Jolanta Żmurko, Ryszard Kurzak, Janusz Gajos z żoną, Piotr Gąsowski, Hanna Śleszyńska, Cezary Harasimowicz, Beata Ścibakówna, Jan Kulczyk, Joanna Przetakiewicz, Grażyna Torbicka.

Powiedzmy to wprost – nagranie płyty dla słynnej Dekki to największe marzenie śpiewaków. Polskiej śpiewaczce operowej to marzenie się spełniło. Jak brzmi zatem przepis na sukces? Talent, szczęście, znalezienie się w odpowiednim czasie i miejscu. I wiara we własne marzenia – podkreśla Aleksandra Kurzak w Gazecie Wrocławskiej.

aka


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>