www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Przebierał się za… dziewczynkę!

Cezary Pazura dziś jest nie tylko aktorem, ale też reżyserem. Swoją przygodę z aktorstwem zaczął bardzo wcześnie, jednak nie były to role, z których dziś gwiazdor jest dumny…

 

W tym roku mija już 25 lat, od debiutu Cezarego Pazury. Okazuje się jednak, że Czarek stanął po raz pierwszy na scenie dużo, dużo wcześniej, bo już w dzieciństwie. A wszystko za sprawą jego ojca, który odnosił spore sukcesy na scenie amatorskiej i zaraził swą pasją syna:

– Tata miał być aktorem… W 1962 roku dostał nawet propozycję, żeby robić eksternistycznie dyplom, ponieważ zajął czwarte miejsce na ogólnopolskim konkursie teatrów amatorskich za spektakl „Zegarek” Szaniawskiego- wyznaje Cezary Pazura w wywiadzie z „Galą”- Potem prowadził jednak jedynie teatr amatorski, gdzie dorabiałem sobie, grając… dziewczynki, bo miałem wtedy długie włosy, oraz śpiewając w chórze.- wspomina aktor.

Pierwsze doświadczenia sceniczne były jednak tylko przygodą, gdyż prawdziwej sztuki aktorskiej Cezary nauczył się w „Filmówce”: – Nie wiedziałem wtedy zupełnie, na czym polega aktorstwo. Myślałem, że wchodzi człowiek na scenę i wypowiada tekst. A to nie tak, nie nie. Aktorstwo polega na tym, nie wiem, jak to powiedzieć… że trzeba tym tekstem żyć. On musi rodzić się na oczach widza.– wyznaje niekwestionowana gwiazda kina, nie tylko męskiego.


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>