www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Proces Dody o Biblię! Spalą ją na stosie?

Mokotowska prokuratura oskarżyła Dodę o obrazę uczuć religijnych. Doda nie przyznała się do zarzutu. Wokalistce grozi do dwóch lat więzienia!

Trwa proces Dody. Przypomnijmy, że doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez gwiazdę złożył przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami Ryszard Nowak oraz senator PiS Stanisław Kogut. Problem dotyczy wywiadu, jakiego Doda udzieliła latem 2009 roku portalowi Dziennik.pl, a konkretnie o słowa Dody: Bardziej wierzę w dinozaury niż w Biblię (…) ciężko wierzyć w coś, co spisał jakiś napruty winem i palący jakieś zioła.

Jak dowiadujemy się z Polskiego Radia, w procesie Dody jako biegła zeznawała prof. Ewa Wipszycka-Bravo, emerytowana profesor Uniwersytetu Warszawskiego, jeden z największych autorytetów historii starożytnej w Polsce. „Zarzucano jej (Biblii – przyp. red.) też nieprawdę – większość tych zarzutów oddalono w wyniku badań naukowych. Autorów takich ataków karano, ale w bardzo odległej przeszłości, nie w XX wieku” – zeznała prof. Wipszycka-Bravo.

Na dodatek pławiono w wodzie, przymierzano hiszpańskie buciki, nakłuwano różne części ciała, a na koniec palono na stosie. Jakie to szczęście – dla Dody szczególnie! – że żyjemy w cywilizowanym kraju, w cywilizowanym społeczeństwie. Bo chyba nie cofnęliśmy się w Polsce aż tak daleko, by zamykać Dodę w jakiejś ciemnicy??

aka


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>