www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Próba spektaklu „Sceny z życia małżeńskiego”

8 stycznia w Teatrze Kamienica odbyła się próba medialna spektaklu pt. „Sceny z życia małżeńskiego” w reżyserii Barbary Sass. W obsadzie spektaklu zobaczymy Justynę Sieńczyłło i Piotra Grabowskiego.

 

„Sceny z życia małżeńskiego” to swoiste studium związku i jego rozpadu. Dwoje, wydawałoby się szczęśliwych, dorosłych i wykształconych ludzi (ona prawnik, on naukowiec) staje przed decyzją o rozstaniu.

Reżyser spektaklu – Barbara Sass – zmierzyła się z trudnym zadaniem obnażenia niedoskonałości ludzkich charakterów oraz zawiłych relacji damsko-męskich. „Myślę, że fabuła jest pretekstem do opowiedzenia o sprawach dużo ważniejszych. To sztuka o rozpadzie współczesnego świata. Autor – Ingmar Bergman zauważył proces zanikania tradycyjnych wartości oraz indywidualizacji prowadzącej do braku zrozumienia uczuć drugiego człowieka już w latach dziewięćdziesiątych poprzedniego wieku.” – mówi Barbara Sass.

Spektakl jest utrzymany w realistycznej konwencji, która raz po raz wymyka się prostemu odbiorowi aby zaskoczyć nas uogólnieniem. Dystans autora do świata i pogubionych w nim bohaterów potrafi obnażyć aż do śmieszności ich dramaty i tragedie.


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>