www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Premiera spektaklu „Imię”

28 grudnia w Teatrze na Woli odbyła sie premiera spektaklu pt. Imię w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza.

W spektaklu występują: Edyta Olszówka, Wojciech Malajkat, Szymon Bobrowski, Marcin Hycnar i Dorota Krempa.

Na premierze obecni byli m.in.  Agnieszka Kaczorowska, Andżelika Piechowiak i Rafał Olejniczak, Tomasz Sapryk, Justyna Sieńczyłło i Cezary Harasimowicz.

foto: mwmedia

 

Akcja spektaklu rozgrywa się w ciągu jednego wieczoru, podczas kolacji wyprawianej przez profesora literatury Pierre’a (Szymon Bobrowski) i jego żonę Elisabeth (Edyta Olszówka) w ich paryskim mieszkaniu. Wieczorem gospodyni zaserwuje wyśmienite potrawy kuchni marokańskiej, pan domu zaimponuje gościom powiększonym o kolejne tomy księgozbiorem. Zdecydowanie zapowiada się udana kolacja. Zaproszeni goście to przyjaciel domu, puzonista – Claude (Marcin Hycnar), brat Elisabeth – błyskotliwy przedsiębiorca Vincent (Wojciech Malajkat) oraz jego dużo młodsza ciężarna partnerka Anna (Dorota Krempa). W tym gronie przebieg spotkania zdawał się przewidywalny. Jednak tym razem typowe, drobne sprzeczki przerodzą się w prawdziwą bitwę. Całe zamieszanie wywoła z pozoru niewinne pytanie o planowane imię dla dziecka.

Dobrze napisane, dowcipne dialogi, zaskakujące sekrety rodzinne bohaterów to komediowe atuty „Imienia” porównywanego często do „Boga mordu” (filmowa „Rzeź” Romana Polańskiego). Film, który powstał na podstawie tej sztuki otrzymał w 2013 roku dwa Cezary oraz trzy nominacje (w tym za najlepszy scenariusz adaptowany).

Matthieu Delaporte i Alexandre de la Patteličre
”Imię” (Le Prénom)
tłum. Barbara Grzegorzewska

Produkcja: Tito Productions K.Fukacz-Cebula D.Słonina


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>