www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Polski filmowiec podbija świat… komórką

21 maja odbył się jedyny w Kanadzie festiwal filmów kręconych telefonami komórkowymi – Toronto Smartphone Film Festival.

Idea tego przedsięwzięcia wywodzi się z koreańskiego festiwalu Arirang Korea Smartphone Film Festival, którego celem było szerzenie kultury wschodu. Ze względu na jego dużą popularność, konkurs przerodził się w projekt międzynarodowy i zmienił swoją nazwę.

Impreza trwała 2 dni, a wyświetlone zostały 32 filmy z całego świata. Wśród nominowanych znalazł się film „How to rob a house” (Jak obrabować dom), którego twórcą jest mieszkający w Los Angeles polski aktor, producent i reżyser, Adi Spektor. Ten szybko rozwijający się twórca filmów krótkometrażowych ma już na swoim koncie sukcesy na innych festiwalach m.in. w San Diego, Los Angeles, Hiszpanii i Korei, a jedno z jego dzieł będzie również niedługo wyświetlane w Chinach. Mimo braku wygranej w Toronto warto zwrócić uwagę na fakt, że Polak rozwija swój talent i jest doceniany poza granicami naszego kraju. Do rosnącej powoli listy osiągnięć i krajów, w których pojawia się ze swoimi filmami, Spektor może już dopisać Kanadę, w której wspierała go Polonia, my zaś śledzimy jego poczynania i czekamy na dalsze sukcesy.


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>