www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Polska bez Eurowizji

W tym roku Polacy nie będą mieli swojego przedstawiciela w międzynarodowym konkursie wokalnym Eurowizja. Na dodatek telewizja nawet nie wyemituje transmisji z wydarzenia.


Nie odbędzie się więc łączenie ze studiem w Azerbejdżanie, który jest tegorocznym gospodarzem plebiscytu. Polacy nie będą również głosować, chyba że poza granicami kraju.

„W tym roku siły i środki TVP są skierowane przede wszystkim na  obsługę dwóch   ważnych wydarzeń sportowych – EURO i Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Nie bez znaczenia był także fakt, że w ostatnich latach słabe wyniki polskich wykonawców spowodowały znaczny spadek zainteresowania widzów TVP konkursem Eurowizji. Doprowadziło to również do  istotnego zmniejszenia rentowności tego przedsięwzięcia” – informuje Daniel Jabłoński z TVP.

Czy Polska wróci do Eurowizji w przyszłym roku? „Decyzje o udziale TVP w konkursie Eurowizji w następnych latach będą podjęte we właściwym czasie” – dodaje przedstawiciel TVP.

W 2012 roku oprócz Polski z udziału w konkursie zrezygnowała też Armenia, a Czarnogóra wróciła. Półfinały odbędą się 22 i 24 maja, zaś finał 26 maja. W ubiegłym roku bez rezultatów reprezentowała nas Magdalena Tul, wcześniej m.in. Marcin Mroziński. Najwyższe miejsce, jaki udało się zająć polskiemu reprezentantowi to II miejsce Edyty Górniak.

W 2011 zwyciężyli reprezentanci Azerbejdżanu, Ell & Nikki, w 2010 Lena Meyer-Landrut z Niemiec, w 2009 Alexander Rybak, Dima Bilan z Rosji.


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>