www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Poleć na Sabat

Już wkrótce Kielce zamienią się w zaczarowaną stolicę dźwięków. Widowiskowy Sabat Czarownic, Noc Kabaretowa czy Festiwal Muzyki z całego świata czeka na mieszkańców i turystów, którzy w dniach 24 – 26 czerwca spędzą Magiczny Weekend w sercu Gór Świętokrzyskich.

W kilkunastu punktach miasta powstaną sceny tematyczne, na których wystąpią artyści różnych nurtów, m.in. zespoły rockowe, jazzowe, bluesowe czy też grające muzykę irlandzką oraz szanty. Nie zabraknie muzyki klasycznej, operetkowej i chórów. Pojawią się także kataryniarze, którzy przedstawią niezwykłe aranżacje słynnych arii, walców wiedeńskich, nastrojowych pieśni i skocznych melodii ludowych.

Punktem kulminacyjnym muzycznego weekendu będzie spektakularny Sabat Czarownic – największe widowisko w historii świętokrzyskiej rozrywki. Koncert z udziałem plejady polskich gwiazd zainspirowany jest legendarnymi zlotami na Łysej Górze. Ducha magicznych spotkań sprzed setek lat wskrzeszą m.in. Doda, Tatiana Okupnik, Justyna Steczkowska, Natalia Kukulska czy Beata Kozidrak i zespół Bajm. Imprezę w niezwykłej scenerii amfiteatru na Kadzielni poprowadzą Anna Popek oraz Andrzej Grabowski, a całość wyemituje Telewizja Polska. Udział w koncercie jest bezpłatny, ale wejście na teren amfiteatru umożliwią wyłącznie zaproszenia. Informacji o tym, jak je zdobyć, można zasięgnąć na stronie www.sabatczarownic.pl.

Muzyczne wydarzenia to jednak nie jedyne elementy programu Magicznego Weekendu. Na ten urokliwy czas przygotowano także występy teatrów ulicznych oraz znanych polskich kabaretów. Dla najmłodszych zaplanowano festyn rodzinny w parku miejskim, a na miłośników dobrego smaku czekać będą stanowiska z kulinarnymi specjałami regionu. Mistrzowie patelni przygotują zaczarowane potrawy: anielskie sery, czarcią zupę czy pierogi z kotła Czarownicy.

aka

Tatiana OkupnikWpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>