www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Polański nie odpowie za gwałt sprzed 33 lat!

Kolejne kontrowersje w sprawie zatrzymania słynnego reżysera Romana Polańskiego.

Prawie rok temu, gdy w szwajcarskim kurorcie Gstaad w swoim domu został uwięziony, dosłownie – reżyser przebywał w tak zwanym areszcie domowym, miał na nodze specjalną obrączkę, która wskazywała jego lokalizację i nie pozwalała na wyjście z domu, rozpoczęła się trudna dyskusja, czy reżyser powinien odpowiedzieć za przestępstwo sprzed lat.

Stany Zjednoczone ubiegały się u władz szwajcarskich o wydanie Polańskiego. Teraz już wiemy, że tak się nie stanie. Po 10 miesiącach domowego aresztu Polański jest wolnym człowiekiem.

Szwajcarskie władze zdecydowały, że wniosek Stanów Zjednoczonych o ekstradycję skompromitowanego reżysera jest niepełny i odrzuciły go. Strona szwajcarska nie otrzymała protokołu z przesłuchania świadka w sprawie Polańskiego.

– Bez tych dokumentów nie mogliśmy podjąć decyzji o ekstradycji. Poza tym wzięliśmy pod uwagę dobrą opinię, jaką cieszy się Polański w Szwajcarii – tłumaczyła tę decyzję szwajcarska minister sprawiedliwości Eveline Widmer-Schlumpf.

Jak napisał Super Express, USA nie ma już możliwości odwołania w tej sprawie, co oznacza, że Roman Polański nie odpowie za gwałt na 13-latce, który miał miejsce 33 lata temu.

Polański_Roman

Polański_Roman

Polański_Roman


Wpisz komentarz

  1. 13 lipca 2010 08:35

    to sie w glowie nie miesci:

    wymigal sie, bo nie dostali kompletu dokumentow? przeciez to niepojete… ten czlowiek powinien odpowiedziec za to, co zrobil, niewazne, Polanski czy nie Polanski.

Podobne posty:

/* */?>