www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Polak portafi, czyli tancerz z Polski tworzy platformę do samodzielnej nauki tańca

Od początku roku działa platforma cadcatchers.com umożliwiająca każdemu naukę tańca za pośrednictwem Internetu.

Portal jest częścią projektu C.A.D. Catchers zrzeszającego osoby zainteresowane i zajmujące się tańcem oraz związane z tą dziedziną. Pomysłodawcą jest Paweł Zając – pedagog tańca oraz choreograf.

foto: mwmedia

Cadcatchers.com to internetowa szkoła tańca, dostępna z każdego miejsca z dostępem do sieci i oferująca lekcje z różnorodnych technik na różnych poziomach. Przydatne materiały znajdzie tu zarówno początkujący amator poppingu, jak i doświadczona tancerka salsy szukająca nowego źródła inspiracji. Specjalnie zaprojektowany player pozwala na dostosowanie tempa nauki do indywidualnych możliwości – każdy film można zwolnić, zobaczyć z różnych perspektyw czy zapętlić konkretny fragment, aby dokładniej przestudiować dany ruch.

Samodzielna nauka tańca przez Internet może wydawać niecodziennym pomysłem, jednak Paweł Zając wierzy w jej pozytywne efekty. „Jeśli chodzi o skuteczność, myślę że ja jestem świetnym przykładem. Nie zaczynałem w szkołach tańca, a od oglądania teledysków na kasetach VHS – podobnie dziś na cadcatchers.com można uczyć się korzystają z filmów” – mówi tancerz i zachęca do spróbowania swoich sił.

Największą zaletą i istotną cechą podkreślaną przez uczestników projektu jest dostępność materiałów. Umieszczenie lekcji online umożliwia korzystanie z nich osobom znajdującym się w dowolnym miejscu. Teraz każdy może pozwolić sobie na zajęcia z profesjonalnymi choreografami, jak np. Ania „YouYa” Jujka czy Michał „Kaczorex/Rex1” Kaczorowski, bez względu na to gdzie mieszka i na jakim poziomie są jego umiejętności. Dodatkowym plusem jest uniknięcie stresu czy presji nadążania za grupą. Jak dodaje Paweł „ta platforma to także świetne rozwiązanie dla osób ograniczonych kompleksami czy niską samooceną, które hamują ich przed uczęszczaniem na zajęcia grupowe.”

Projekt zyskał uznanie nie tylko w oczach środowiska tanecznego, którego reprezentanci postanowili podzielić się swoimi umiejętnościami, nagrywając swoje materiały. Jest również współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu „8.1 – Innowacyjna Gospodarka” oraz wspierany przez Idea Box w Inkubatorze Przedsiębiorczości.

 

Wszystkich chętnych zapraszamy na www.cadcatchers.com.

Dołącz do Tanecznej Rewolucji!

catchers

>> Ania YouYa Jujka ambasadorką C.A.D. Catchers
>> Wywiad z Pawłem Zającem, ambasadorem i współtwórcą portalu Cadcatchers.com


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>