www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Pół bańki kary za Wojewódzkiego?

Ten żart może go słono kosztować. Dokładniej – może kosztować stację TVN, na antenie której zabawiano się z polską flagą.

Sąd Apelacyjny w Warszawie zasądził bowiem niemal pół miliona zł kary za program z 2008 r., w którym miniaturki polskiej flagi wkładano w atrapy psich odchodów!

Przypmnijmy: w marcu 2008 r. w programie Kuby Wojewódzkiego wkładano miniaturki polskich flag w atrapy psich odchodów. Uczestnicy programu tłumaczyli potem, że „był to happening mający uświadomić problem zanieczyszczenia polskich ulic”. Szef KRRiT uznał jednak, że propagowano w ten sposób działania sprzeczne z prawem i moralnością i nałożył karę.

Najpierw Sąd Okręgowy w Warszawie, do którego odwołała się stacja, uchylił decyzję KRRiT o karze, uznając że nie doszło do znieważenia symbolu narodowego. Dzisiaj SA zmienił ten wyrok, uznając, że program propagował działania sprzeczne z prawem i moralnością. Zdaniem SA zachęcało to do znieważania flagi państwowej, a wszyscy obywatele są zobowiązani do jej poszanowania.

aka


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>