www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Platforma cadcatchers.com uruchamia kolejną aplikację

Choreo Maker – tak nazywa się najnowsza aplikacja uruchomiona na platformie tanecznej będącej częścią projektu C.A.D. Catchers. Ma za zadanie ułatwić choreografom tworzenie tzw. „przejść” podczas układów grupowych.

Platforma cadcatchers.com to działająca od początku roku wirtualna szkoła tańca. Za jej pośrednictwem każdy użytkownik, niezależnie od miejsca i czasu, może uczyć się od najlepszych choreografów, takich jak Anna „YouYa” Jujka czy Michał „Kaczorex/Rex1” Kaczorowski. Portal wciąż się rozwija i sukcesywnie odpala kolejne elementy. Teraz przyszedł czas na Choreo Maker.

Co to takiego? Jest to narzędzie, dzięki któremu każdy choreograf będzie mógł zaplanować sposób, w jaki będą się przemieszczać tancerze w jego grupowej choreografii, bez potrzeby rozrysowywania tych „przejść” na kartce. Mechanizm jest bardzo prosty – po zalogowaniu się na stronie i przejściu do Choreo Maker, na ekranie komputera zobaczymy planszę, która jest odwzorowaniem parkietu widzianego z góry. Możemy wybrać ilość tancerzy, z których każdy oznaczony jest kropką w innym kolorze. Dobieramy również ilość klatek animacji, odpowiadających liczbie różnych kombinacji miejsc poszczególnych osób, które chcemy zawrzeć w naszym układzie. Możemy również zmieniać długość trwania danej klatki tak, aby ułatwić sobie prześledzenie stworzonego ruchu. W każdej klatce przesuwamy „tancerzy” w miejsca, w których powinni się znaleźć i gotowe – możemy tak przygotowany „plan ruchu” przenieść do realnego świata.

Mimo nieskomplikowanej i niepozornej formy, jest to bardzo istotne narzędzie w pracy choreografa – mówi Paweł Zając, pomysłodawca projektu C.A.D. Catchers. – teraz w tym celu można używać kolorowych nakrętek albo rysować kropki i strzałki na kartkach – my znaleźliśmy sposób, aby usprawnić i ułatwić ten proces.

Wszystkich ciekawych zapraszamy na www.cadcatchers.com.
Dołącz do Tanecznej Rewolucji!

catchers

>> Ania YouYa Jujka ambasadorką C.A.D. Catchers


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>