www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Piotr Rubik przygotowuje widowisko dla dzieci

Piotr Rubik pracuje nad nowym projektem muzycznym. Będzie on nietypowy, bo wszystkie utwory powstają z myślą o najmłodszych i przez najmłodszych będą wykonywane. W koncertach weźmie udział być może nawet Helenka córka kompozytora. Próby ruszą wiosną.Inspiracją i motywacją do nowych kompozycji są dla Piotra Rubika jego dwie córeczki: pięcioletnia Helena i półroczna Alicja. Starsza ma już za sobą udany debiut sceniczny. Razem z tatą zaśpiewała skomponowaną specjalnie dla niej, „Piosenkę dla Helenki”. Praca z dziećmi tak bardzo spodobała się Rubikowi, że postanowił pójść krok dalej.

– Będzie to duży koncert dla dzieci, w którym występują dzieci i ja nimi dyryguję. Mam nadzieję, że mi się uda go zrealizować, bo utwór jest już gotowy  – mówi Piotr Rubik w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Kompozytor przyznaje, że w dzieciach drzemie olbrzymi potencjał i talent, który trzeba rozwijać. Sam od siódmego roku życia uczył się grać na wiolonczeli. Praca z najmłodszymi to dla niego wyzwanie, ale i przyjemność.

– Na pewno będzie to bardzo miła współpraca. Tak naprawdę próby się dopiero zaczną na wiosnę – informuje Piotr Rubik.

Premierowy koncert odbędzie się w Sali Kongresowej w Warszawie. Kompozytor planuje też trasę koncertową po Polsce.

 


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>