www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Paulina Gałązka pomaga…

Wiele gwiazd pomaga fundacjom, które zajmują się chorymi dziećmi, zwierzętami czy prześladowanymi kobietami. Rzadko kto chce pomóc osobom starszym. Paulina Gałązka, aktorka występująca w „Pierwszej miłość” i w serialu „Skazane” postanowiła związać się właśnie z pacjentami zmagającymi się z Alzheimerem. Przyznaje, że w podjęciu decyzji pomógł jej przypadek dziadka, który prawdopodobnie cierpiał na tę chorobę. Aktorka została ambasadorem Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera.

Bardzo ucieszyliśmy, że tak młoda, energiczna dziewczyna chce wesprzeć nasze stowarzyszenie. Nigdy nie mieliśmy ambasadora, bo nikt nie chciał się z nami związać – mówi Mirosława Wojciechowska ze Stowarzyszenia.

Paulina Gałązka w ramach swoich obowiązków będzie opowiadać o pilnych potrzebach chorych i osób opiekujących się nimi. Aktorka przyznaje, że temat stał się jej bliższy, kiedy zaczęła próby do spektaklu „Ojciec” w Teatrze Ateneum, w którym główną rolę zagra Marian Opania. Sztuka przedstawia między innymi problemy, z jakimi mogą zmagać się osoby starsze.

Wiem, że w całej Polsce należy stworzyć ośrodki dziennej opieki. Opiekunowie muszą pójść do pracy, a chorymi powinni zająć się specjaliści. Stowarzyszenie domaga się od państwa wdrożenia Polskiego Planu Alzheimerowskiego, który umożliwiłby tworzenie kompleksowego systemu opieki nad tą grupą ludzi. Nie ma jednak wsparcia rządu dla tej idei. A przecież w Polsce żyje ponad 300 tysięcy osób z chorobą Alzheimera! – opowiada Paulina Gałązka.

Premiera spektaklu 8 kwietnia 2017.

 


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>