www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Paszporty Polityki 2016 wręczone!

Już od 24 lat są przyznawane Paszporty POLITYKI, jedne z najbardziej prestiżowych nagród kulturalnych w Polsce. Tegorocznych laureatów poznaliśmy podczas uroczystej Gali, która odbyła się w dniu 10 stycznia 2017 roku w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.

foto: MWMEDIA

Nagrody w poszczególnych kategoriach przyznawane są na podstawie wskazań krytyków w dziedzinach: film, teatr, sztuki wizualne, literatura, muzyka poważna, muzyka popularna i – nowej od tej edycji – kultura cyfrowa. Wyróżniają one utalentowanych, młodych twórców, którzy swoją działalnością w danym roku wywarli niekwestionowany wpływ na polską kulturę wychodząc przed szereg i tworząc nowe trendy, będąc najlepszymi ambasadorami Polski w świecie.

Nowa kategoria „Kultura cyfrowa” obejmuje wszelkie formy kultury, których wyjściową formą jest kod programowania, ze szczególnym uwzględnieniem gier wideo na komputery, konsole i urządzenia przenośne, różnego rodzaju aplikacji, różnorodnych form internetowych, VR i filmów interaktywnych.

Nagroda specjalna, jaką jest Kreator Kultury, trafia w ręce wybitnych twórców, za szczególne osiągnięcia w popularyzacji polskiej kultury.

Laureaci Paszportów Polityki 2016:

FILM –  Jan P. Matuszyński

TEATR – Anna Smolar

LITERATURA –  Natalia Fiedorczuk-Cieślak

SZTUKI WIZUALNE –  Daniel Rycharski

MUZYKA POWAŻNA – Marzena Diakun

MUZYKA POPULARNA – Wacław Zimpel

KREATOR KULTURY – Jan „Ptaszyn” Wróblewski

>> Gwiazdy na Gali Paszportów Polityki 2016


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>