www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Para polskich gejów oddała hołd George’owi Michealowi

Para  gejów Jakub Kwieciński i Dawid Mycek zasłynęła już rok temu nagrywając wakacyjny przebój grupy Roxette. Teledysk zwrócił uwagę menadżera tego zespołu i umieścił go na fanpageu Roxette. Mimo że w Polsce para spotkała się z hejtem, postanowili sie tym prze przejmować i wyprodukowali następny teledysk.

Tym razem chcieli  oddać hołd zmarłemu w grudniu artyście George’owi Michaelowi. Wszystko pod hasłem #polandwakeup, gdyż klipem chcą zwrócić uwagę na wciąż nierozwiązane kwestie prawne mniejszości seksualnych w Polsce. Ich nagranie pokazało brytyjskie BBC, a artykuł poświęcił mu prestiżowy „Huffington Post”.

Sam klip to mix czterech największych hitów, z których znany jest George Michael: Faith, Wake Me Up (Wham!), Too Funky i Freedom’90

W klipie wzięło udział ponad 50 vlogerów, performerów i drag queens ze środowiska LGBT, także przedstawiciele trzech największych organizacji LGBT w Polsce: Kampanii Przeciw Homofobii, Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza oraz Stowarzyszenia Stonewall. Nagranie kończy się chóralnym odśpiewaniem przez wszystkich legendarnego „Freedom’90”. Po nim pojawia się plansza, która informuje, że „Polska jest największym krajem Unii Europejskiej, który uniemożliwia parom jednopłciowym zawieranie małżeństw jak i związków partnerskich”. Wszystko kończy się apelem: #polandwakeup.


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>