www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Ostro.Nergal życzy dziennikarzom śmiertelnej choroby

Nagłośniona  w ostatnim czasie akcja nawołująca dawców do zgłaszania się do banku szpiku kostnego i sprawa chorego na białaczkę Adama Darskiego nabrała niesmaku.

Od kiedy na światło dzienne wyszła informacja, że narzeczony Dody, Adam Darski zwany tez Nergalem zachorował na białaczkę i został poddany chemioterapii, znane osoby ze świata show-biznesu i nie tylko deklarują chęć pomocy osobom potrzebującym szpiku kostnego na przeszczep. Taki przeszczep czeka też Nergala.

Maryla Rodowicz ratuje Nergala

Zostań dawcą szpiku kostnego dla Nergala

Po pierwszych kontrowersjach związanych ze sprawą modlitwy za Darskiego i jego ewentualnego nawrócenia, – przypominamy, że znani księża i zwykli katolicy wyrażali chęć modlitwy za Nergala i jego szybki powrót do zdrowia, na co sam Darski zareagował dość mocno, nie życząc sobie tego. Przy czym zadeklarował, że jeśli ktoś upatruje się w jego chorobie okazji do nawrócenia, mocno się myli. Darski nie nawróci się, bo jak sam powiedział w wydanym oświadczeniu, niby do czego miałby się nawrócić?

Chory Nergal nie nawróci się: Po moim trupie!!!

Po tych przykrych kulisach jego choroby pojawiają się kolejne.

Super Express poinformował, że TVP wyemitował program Misja specjalna, w którym został poruszony temat polskich dawców szpiku. O co konkretnie chodziło?

Polscy dawcy nie zdają sobie sprawy, że szpik, który oddali bezpłatnie dla potrzebującego Polaka, może trafić do Niemiec. Na ich szpiku może zarobić niemiecka klinika, a to za sprawą wprowadzenia na polski rynek filii niemieckiej fundacji DKMS. Od dawna oburza to polskich lekarzy na co dzień zajmujących się przeszczepami – czytamy w Se wypowiedź jednego z redaktorów Misji specjalnej.

Adam Darski mocno zareagował na poruszenie tej sprawy.Tabloid podaje wpis ze strony internetowej Nergala następującej treści.

„Zdrowie nie ma narodowości czy płci, jest uniwersalne. Jeżeli ktoś tego nie rozumie, to nie zasługuje na nic innego, jak tylko na to, aby przekonał się o wszystkim na własnej skórze, gdy ciężko zachoruje. Czego wszystkim oszczercom z całego serca życzymy”.

Szokujące?

Zobaczcie, jakie w tej sprawie oświadczenie wydał zespół redakcyjny Misji Specjalnej. Cyt, przez Super Express.

W odpowiedzi na zarzuty sformułowane publicznie przez Pana Adama Darskiego („Nergala”, dawniej „Holocausto”) oraz Panią Kingę Dubicką z fundacji DKMS Polska wobec redakcji programu „Misja specjalna”– pragniemy podkreślić, że nie jesteśmy przeciwni akcjom rekrutowania dawców szpiku, które uratowały już niejedno ludzkie życie. Zgadzamy się z opinią, że zdrowie nie ma narodowości.  Niestety miewa jednak cenę.

W naszym reportażu pokazaliśmy, że za szpik oddany przez polskich dawców wpisanych – często bez ich wiedzy – do niemieckiego rejestru, a następnie pobrany w Niemczech, polskie kliniki muszą płacić o wiele więcej, niż gdyby dawcy trafili do polskich banków szpiku, a do pobrania doszło na terenie naszego kraju.

I właśnie ten problem pragnęliśmy uwypuklić. Uważamy,  że zwłaszcza w dziedzinie, która bazuje na ludzkiej ofiarności i szlachetnych odruchach serca, powinna obowiązywać pełna uczciwość i przejrzystość. Nie jest nią na pewno wprowadzanie w błąd dawców, którzy są przekonani, że oddając szpik w akcjach DKMS-u wpisują się do polskich rejestrów.

Wątpliwości dotyczące działania fundacji DKMS Polska sformułowali profesorowie będący niewątpliwie autorytetami w tej dziedzinie medycyny, ludzie którzy na co dzień ratują życie chorym na białaczkę.

Tym bardziej jest nam przykro, że Pan Adam Darski – którego chorobę przyjęliśmy ze współczuciem – życzy im, a jak się domyślamy i nam, śmiertelnej choroby. Składając mu, mimo wszystko życzenia jak najszybszego powrotu do zdrowia, obiecujemy, że nadal będziemy śledzić rozwój rynku przeszczepów w Polsce.

Zespół „Misji specjalnej”

Darski_Adam_Nergal_Doda_Rabczewska_Dorota

Nergal_Darski_AdamWpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>