www.topstars.pl

Najlepsze zdjęcia w sieci!

Bądź z nami na salonach!

Ostatnie pożegnanie listonosza ze Złotopolic

W dniu nagrania dla serialu Złotopolscy pogrzebu listonosza na planie zdjęciowym upłynęło wiele prawdziwych łez. Jerzy Turek był przyjacielem ekipy i aktorów. Grał w serialu od jego początków. Zgromadzeni po raz kolejny oddali cześć pamięci Jerzego Turka zmarłego w lutym 2010 roku.

Jerzy Turek był aktorem teatralnym i filmowym. Debiutował w „Eroice” w roku 1957. W latach sześćdziesiątych występował w filmach Stanisława Barei, a także w serialu „Czterej pancerni i pies”. W latach siedemdziesiątych zagrał role komediowe w filmach „Nie lubię poniedziałku” i „Nie ma mocnych”, w 1980 w filmie „Miś” wcielił się w postać trenera II klasy w klubie sportowym „Tęcza” – Wacława Jarząbka. Był jednym z najbardziej lubianych polskich aktorów, odtwórcą wielu niezapomnianych rol.

Józef Garliński był listonoszem na Gostolin, Złotopolice i Kamienicę. „Królestwo listonosza” oddał swojemu bratankowi – Ziukowi. Nigdy nie był żonaty i nie miał dzieci. Był ojcem chrzestnym Kacpra Złotopolskiego i jednego z bliźniaków Marcysi i Waldka. Kiedy dwór Złotopolskich przeżywał kłopoty finansowe zawsze przychodził z pomocą. Miał dużo okazji żeby się ożenić ale uciekał sprzed ołtarza Kleczkowskiej. Chciał oświadczyć się Julii, ale najpierw nie miał odwagi a potem plotki go zniechęciły.

Od kilku miesięcy był chory i przebywał w szpitalu na badaniach. Będąc w szpitalu sterował zachowaniem swojego bratanka Ziuka względem  teścia – Borowego i wobec swoje żony Różyczki, mieszkającej z ich synem w Chicago. Kontrolował także postępowanie swojej siostry Anieli.

Wyjątkowy odcinek, zawierający wiele retrospekcji zostanie wyemitowany 31 października.

Z³otopolscy-odcinki 1110-1121

Z³otopolscy-odcinki 1110-1121

Z³otopolscy-odcinki 1110-1121

Z³otopolscy-odcinki 1110-1121


Wpisz komentarz

Podobne posty:

/* */?>